مكائن الشفط التخلخلي الصناعية - Cleanvac Sanayi Tipi Temizlik Makinaları,

مكائن الشفط التخلخلي الصناعية

Endüstriyel Vakum Makinaları

Endüstriyel vakum makinaları, 24 saat çalışma kapasitesine sahip büyük kapasiteli işletmelerin tozsuzlaşması için tasarlanmış elektrikli süpürgelerdir. Endüstriyel vakum makinaları kompakt süpürgelerin kömürlü motorlarının günlük 3-5 saat çalışma süresi nedeniyle geliştirilmiş asenkron motor ile 24 saat çalışma performansına sahip olarak fabrikalarda, sürekli temizlik gerektiren sektörlerde, tekstil fabrikalarında, deri, ilaç , metal ve ağaç işleme sektörlerinde ,gıda fabrikalarında, dökümhanelerde, boyahanelerde ve oto temizlik istasyonlarında kullanılabilen bu süpürgeler, trifaze paslanmaz gövdeli ıslak ve kuru seçenekleriyle sanayi atıklarının vakumlanması kullanıldığından geniş m² işletmeler için tasarlanmıştır. Emilecek tozun türüne göre uygun emiş çapında hortumları bulunmaktadır. Emiş yapılacak zeminin yüzeyine göre aksesuarları da mevcuttur. Döner tekerlekli olup kolay taşınabilir olmasıyla beraber her türlü toza uygun filtreye sahiptir. Endüstriyel kullanım için tasarlanan süpürgelerin özellikleri, modelleri ile ilgili bilgi almak, fiyatlarını öğrenmek için 0 232 433 55 65 numaralı müşteri danışma hattını arayabilir, merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

ENDÜSTRİYEL VAKUM MAKİNALARINDA MOTOR GÜÇ SEÇİMİ?

Sanayi tipi temizlik makinaları üç ana işi yapar. Vakumlama, püskürtme ve fırçalama .Biz bu yazımızda endüstriyel vakum makinaları teknik detayları, kullanım alanları ve endüstriyel vakum makinası seçimi yapılırken hangi kriterleri göz önünde bulundurmalıyız onları dile getirmeye çalışacağız.
Endüstriyel vakum ifadesi denince daha ziyada ağır toz koşullarında , uzun süreli kullanıma uygun makinalar kastedilir. Sanayi tip vakum makinaları ifadesi ise daha ziyade, yüksek emiş gücüne sahip, yüksek kazan kapasiteli, dayanıklı çelik kazanlı , filtresi temizlenebilir süpürgeler kastedilmiş olabilir. Bu gün ki yazımızda, endüstriyel vakum makinaları diye ifade edilmeye çalışılan sanayi tip temizlik makinaları gruplarında, anladığımızı ve anlatılmak isteneni biraz daha netleştirmeyi umuyoruz.
Endüstriyel temizlik makinalarında endüstriyel vakum , ihtiyaç duyulan temizliğin görsel ve atık kısmını çözmede büyük yük alır. Bu ürünlerde, kullanılan motor tipi ve gücü, kullanılan filtre tipi ve yüzey alanı, atık tutma kazanının , hacmi ve hangi atık türüne göre olduğu ve en nihayetinde aksesuar çeşitlerini seçimi, ihtiyacı karşılamada bize en verimli sonuca ulaştıracağını öngörüyoruz.
Uzun süreli kullanımlarda kullanılacağı için, motorunun asenkron karakterli ve atık yoğunluğuna uygun güçte olmalıdır. Örneklendirmek gerekirse, epoksi tozu emme makinası için kullanılacak ise minumum 2200 watt maksimum 7500 watt arasında seçim doğru seçim olacaktır. Tozun yoğunluğu açısından 2200 watt yetecektir. Ancak çalışma içerisinde çok ince olan toz nedeni ile filtreden geçiş için motor 2200 watt olursa emiş kaybı yaşamamız çok kısa süre alacaktır. Eletrostatik toz boya emme makinası olarak kullanılacak  ise, çimento tozu, un tozu emme makinası olarak da kullanılacak ise aynı motor değerleri öngörülebilir. Yoğunluğu daha fazla olan tozlar da , metal tozu gibi, hacmi daha fazla olan toz emişlerinde ise en az 4000 watt motor ile 11000 watta kadar olan motor aralığında üretilmiş bir endüstriyel vakum makinası ihtiyacı doğru olarak karşılayacaktır.
Uygun fiyatlı endüstriyel vakum makinası bulmak isteyebiliriz. Lakin , fiyat uygun olacak diye ihtiyaç görmeyecek bir satın alma firmamız için zarar teşkil edecektir.