مكائن تنظيف الأرضيات

Zemin Temizleme Makinaları

Yerküre çok büyük ve yaşasın ki yerçekimi var. Bizi dünyaya vağlayan yer çekimi kuvveti zeminlerimizdeki kirlenmenin de önemli aktörlerinden midir ? Ne dersiniz ? Yerdir, kirlenir. Cleanvac zemin temizleme makinaları ile temizlenir sloganı çok tanıdık geldi ise, söylemedik sayalım mı ?

Temizlik makinaları temelde toz ile mücadele eder. Toz ise kuru halde havanın geçtiği her yerden geçebilir. Cleanvac sweeperlar, sokak süpürme araçları aracılığı ile toz ile mücadele ederiz. Kalıcı tozsuzlaşmanın ilk adımı süpürme, kalıcı adımı ise su ile temizliktir. Suya tutunan toz hava sirkülasyonu ile çıkamaz, suyun içinde çökerek ortamdan büyük başarı ile alınır. Bunun için de zemin temizleme makinaları ya da yer yıkama makinaları da denen sanayi tip temizlik makinalarına ihtiyaç duyarız. Zemin yıkama makinaları, elektrikli zemin yıkama makinaları ki başlangıç ürünümüz Cleanvac ESC42'dir. Akülü zemin yıkama makinaları olarak, elektrik motorlarının beslenme şekline göre iki gruba ayrılabilir. Cleanvac zemin yıkama makinaları, kirli - temiz su kapasitesine göre, iticili olup olmamasına göre de gruplandırılır. Binicili zemin yıkama otomatı, iticili zemin yıkama otomatı, işletmelerin büyüklüğüne göre ayrı ayrı değerlendirilerek tercih yapılavilir. Cleanvac B12001 binicili yıkama makinalarının hali hazırda en yüksek kapasiteli olanıdır. İşletmelerde ihtiyaç duyulan Cleanvac zemin yıkama makinalarından biri mutlaka sizin için...

Neden Zemin Temizleme Makinası ?

Kirli zeminlerden kurtulmak için zemin temizlik yöntemleri belki saymakla bitmez. Klasik, eski ve hijyenik olmayan , paspasla temizlik her geçen gün ihtiyacı karşılayamaz duruma gelmiştir. Kalabalıklaşan toplu yaşam alanları. Öne çıkan hijyen mecburiyeti. Kirin paspasla %15 i alınabiliyor olması . Kir yüzeyden alınmıyor. Yüzeye yayılıyor. Kir yüzeyde seyreltilerek görünmesi zorlaştırılıyor. Ve daha da önemlisi, yere sinmiş bakteri virüs ve bilumum mikroplar daha geniş alanlara yayılıyor.
Zemin Yıkanmalı ve kir yüzeyden geri alınmalıdır. Ve mümkünse uygun yeterlilik belgesine sahip deterjanlarla, zemin temizleme dezenfektanları ile dezenfekte edilmelidir. Zemin temizleme makinası , üç görev yapar. Bir, zemine ilaçlı yada saf suyu verir, iki zemine sıvıyı verirken , yüksek güç baskısı ile fırçalama yapar, üç yıkama işleminin ardından, arka kısımdaki su emme aparatı ile , çok güçlü vakum yaparak zemini kirden sudan arınmış olarak tertemiz yapar. Zemininiz artık daha geç kirlenecek. Zemininiz , üzerindeki toz toprak üzerine basıldıkça aşınmaktan kurtulacak. Zemininiz artık kirden , mikroplardan ve bakterilerden arınmış olarak Bir yerdeki kir bir yere taşınmayacak.
Zeminlerde zemin temizleme makinaları kullanılması durumunda , temizlik periyodu uzayacak ve işçilikten ciddi tasarruflar sağlanacaktır. kısa sürede , tek personel ile kalıcı , hijyenik dünya standartlarında temizliğe ulaşılacaktır.

fabrika zeminlerinin temizliği

Fabrikalarının zemin temizliğinde , zeminlerin yıkanma işlemi zemin yıkama makinaları ile yapılması öngörülür. fabrika zeminleri çok farklılık gösterir. basınçlı beton zeminli fabrikaların temizliği ile epoksi , mermer, fayans, granit, karotaş gibi zeminlerin temizliği tek bir zemin yıkama ile yapılabilir.
35 litre kirli su 35 litre temiz su kapasiteli makinalardan 250 kirli 250 litre kirli su kapasiteli binicili zemin yıkama makinalarına kadar bitr çok çeşit mevcuttur. Elektrikli zemin yıkama makinaları 220 volt ile çalışır ve kablolu kullanıma sahiptir. Akülü zemin yıkama makinaları şarzlı çalışır .Geniş alanalarda binicili tip zemin yıkama makinası kesintisiz iş elde etmede dah kullanışlıdır. Fabrika zemin yıkama makinası seçerken , alanın toplam metrekaresine, makinanın geçmesi beklenen alanların genişliğine göre seçim yapılmalıdır.
makinanın , önden arkaya doğru uzunluğu , makinanın çalışacağı alandaki dönüş yarıçapını belirler. Eğer katlı bir işletme ya fabrika ise, katlara taşınabilirliği , yük asansörü ölçüsü ile kontrol edilerek satın alma değerlendirilmesi doğru olacaktır.
Cleanvac zemin yıkama makinaları , ağır koşullarda hizmet vermek için tasarlanmış, her türlü zeminde ayarlanabilir fırça baskı ayarı olan ,güçlü ileri tasarım temizlik  makineleridir. Cleanavac markası altında üretilen tüm temizilik makinalarında olduğu gibi, akülü zemin yıkama makinaları, elektrikli zemin yıkama makinaları, binicili zemin yıkama makinaları dar alan yıkama makinaları gibi çok geniş ürün yelpazesinden seçim yapabilirsiniz. Seçim yapmakta zorlanmanız durumunda, müşteri temsilcilerimizden biri ile irtibatlanarak, doğru ürün seçimi ile ilgili fiyat alabilirsiniz. En uygun fiyatlı zemin yıkama makinalarını Karteknik Makina güvencesi ile satın alıp , uzun yılar güven ve yüksek verimle kullanabilirsiniz.

Hemen Ara