مكائن غسل السجاد الأوتوماتيكية

Otomatik Halı Yıkama Makinaları

Endüstriyel alanlarda kullanılan, halıları sahip olduğu büyük fırçalar ile yüksek basınçta ve doğru kimyasal salımı ile yıkama özelliğine sahip makinalardır. Otomatik halı yıkama makinaları ve özelliklerinin bulunduğu bu kategoriden işinize ve kapasitenize en uygun seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Bu sayfada bulunan tüm ürünler çeşitli özelleştirmeler ile sizlere sunulabilir.
Makinada kullanılacak fırça sayısı, uzunluk gibi ihtiyaca uygun seçeneklerle, model model üretilmektedir. Tamamen kendi fabrikamızda yılların verdiği birikim ve tecrübelerle tamamı yerli üretim olan makinelerimiz 2 yıl garanti ve 10 yıl parça bulundurma garantisi ile geniş servis ağımızla hizmetinizdedir.
Tam otomatik makinalar 2,60 metre veya 3,20 metre genişliğinde 5 – 7 metre tezgah boyunda makinalar olup yıkama alanının büyüklüğü sayesinde aynı anda 3 halıyı birden yıkama imkanı sunar. Yıkama süresi bilgisayara yüklediğiniz programa göre ortalama 15 dk.’dır. Saatte 6 KW – 10 KW elektrik harcar.
Fiyatlar ve özellikler ile ilgili müşteri destek hattı 0232 433 55 65 'i arayabilir ve bilgi talep edebilirsiniz.

ÇALIŞMA PRENSİBİ:

Yıkanacak olan halı, makinanın platformuna yerleştirilir. Halı, platforma serildikten sonra makinanın kumanda panosundan halının ne kadar süre deterjanla yıkanacağı kaç dakika fırçalama yapacağı ne kadar durulama yapacağı girilerek start düğmesine basılır ve makina halı yıkama işini bitirene kadar beklenir.

AVANTAJLARI:
• Otomatik halı yıkama makinası içerisinde bulundurduğu fırçalı halı yıkama sistemi sayesinde yaklaşık üç kişilik elemanın yapacağı işi yapar.
• Makinanın deterjan ve su püskürtme sistemi otomatik olduğu için çok tasarrufludur, halı yıkama maliyetiniz çok uygun fiyata gelir.
• Fırçalama sistemi otomatik kontrollü olduğu için atlama yapmaz, halının her yerinin eşit şekilde fırçalanmasını sağlar.
• Kumanda panosundaki özel düğmeler sayesinde halı, yıkama esnasında halıdan çıkmayan inatçı lekelerin bulunduğu yerlere gelindiğinde özel olarak daha fazla çalıştırma imkanı vererek derinlemesine temizlik sağlar.

Kullanma Kılavuzu
Genel Bilgiler

Yeni tasarladığımız otomatik makina ile aynı anda üç tane halı yan yana yıkanabilmektedir.
• bilgisayarlı kullanım sayesinde minumum işçilik maliyeti
• yatay fırçalama ile halı temizlemede mükemmel sonuç
• alan tasarrufu sağlayan yere kurulabilen sistem
• su,kimyasal ve işçilikten tasarruf
• halının kirlilik durumuna göre ayarlanabilir yıkama süresi
• ayarlanabilir su ve deterjan kontrolu
• tek elemanla kullanım olasılığı
• fırçalamada şanjumanlı fırça motor sistemi
• tercihinize göre 3 veya 4 fırçalı makina modelleri
• ayarlanabilir halıya baskı kuvveti özelliği

KULLANIMI
Otomatik makina bilgisayar kontrollü, programlanabilir tam otomatik halı yıkama makinesidir. Makinamız Tübitak işbirliği ile geliştirilmiş halı yıkamada son teknoloji ürünüdür. Bilgisayar ile programlanabilme sayesinde deterjanı, suyu ve elektriği en verimli şekilde kullanarak 6 m2 halıyı yaklaşık 50 Ykr gibi rekabetçi maliyete yıkayabilmektedir.
Yıkama işlemi elemanın halı veya halıları halı yıkama platformuna yerleştirip makinenin start düğmesine basarak işlemi başlatmaktadır. Ortalama 4 - 5 dakika içerisinde işlem sonlanmaktadır. Halı yıkamada bulunan personel yıkama sırasında diğer işlemlerini de yapabilmektedir.

Otomatik halı yıkama makinası saatte 6.9 kw ortalama elektrik tüketmektedir. Bu süre içerisinde 100 m2 halı yıkayabilmektedir.

Makinanın ortalama olarak su tüketimi ise 300 - 500 litre arasında değişmektedir. Deterjan ve su tüketimi için makine de mevcut bir program seçebileceğiniz gibi kendiniz kullanmak istediğiniz miktara göre bu programlamayı yapabilirsiniz. Tercihleriniz hafızaya alınır ve istediğiniz miktarda da su ve deterjan tüketimi imkanı sağlanmaktadır. 3 veya 4 adet fırça halının üzerinde etkin bir baskı kurarak hem enine hem de boyuna aynı anda hareket ederek dakika da her 3 fırçada ayrı ayrı dakikada 170 (defa) devir dönerek halıları enine ve boyuna etkin bir şekilde çapraz şekilde ovalamaktadır. Aynı şekilde geri dönüşte de bu ovalama işlemi ters şekilde devam ederek her yönden fırçalanması sağlanmaktadır. Bu işlemleri sırasını aksatmadan eksiksiz olarak binlerce kez tekrarlama özelliğine sahiptir.

Bir sefer fırçalamayla çıkmayacak ağır kirler üçüncü veya daha fazla fırçalamalarda ve bu süre içerisinde kimyasal ve suyun etkisiyle rahatlıkla temizlenebilmektedir.

Otomatik halı yıkama makinası fırçalamayla tam olarak çıkmayan hav, tüy ve saçları sürükleyerek halıdan uzaklaştırır

-TAM OTOMATİK HALI YIKAMA ALIRKEN DİKKAT ETMEMİZ GEREKENLER -1

Tam otomatik halı yıkama makinaları, halı yıka işletmelerinin yıkama kalitesini büyük bir oranda artırdığı gibi, zamandan kazanç sağlar, iş gücü maliyetlerini de %70 düşürür.

Cleanvac otomatik yıkama makinaları üreticisi olarak 36 yıldır temizlik makinaları üretmekteyiz. Elbette ki , bir çok firma son yıllarda trend olan halı yıkama makinaları pazarından pay alabilmek adına bu sektöre girmişleridir. Ancak , her iş dalında olduğu gibi, tam otomatik halı yıkama makinaları üretiminde de tecrübe çok kıymetli bir birikimdir. Birçok makine üreticisi , ar-ge çalışmalarını , üretip müşteriye sattığı makinalar üzerinde müşterinde yapmaktadır. Bunun sonucu olarak ta, başarılı halı yıkama firmasından daha fazla , başarılı otomatik makina tamircisi yetiştirmiş durumdadır sektör. Temizlik makinaları üretiminde , tecrübeli , üretimini mühendislik ile yapan, tecrübeli halı yıkama makinası imalatçısı sayısı bir elin parmaklarını geçmemektedir.
Yeni kurulacak halı yıkamalar için, tesisini büyütecek, makinasını yenileyecek halı yıkamalar için, herkesi etkileyecek dış tasarımdan daha fazlasının incelenmesi ve önemsenmesi gerekliliğini vurgulamak isteriz. Bunu bir örnekle vurgulamak gerekirse, otomatik halı yıkamanın , dış profili , kimsenin eline kumpas alıp ölçüm yapmadığı profil kalınlığı çok önemlidir. Bütün makinalar aynı gibi görünür. Düşük fiyat avantajı ile ürün satan firmalar, tam otomatik halı yıkama makinalarının profil kalınlığını 3.5 mm seçmektedir. Başlarda bu bir sorun gibi görünmese de, olması gereken kalınlık 4 mm'dir. 3.5 mm kalınlığındaki profilden üretilen otomatik halı yıkama  makinası , en fazla bir yıl içerisinde eksen kaçıklıklarına uğrayacak, baskı gücü azalacaktır. halı yıkama kalitesi azalacaktır. Makina için yapılan masraflar her geçen yıl artacaktır.Belli bir yıpranma sonun da makina için ödenen tamir bedeli makinanın fiyatını bulacaktır. Rahmetli Vehbi Koç'un dediği gibi , hiç birimiz ucuz bir şey alacak kadar zengin değiliz.

tam otomatik halı yıkama makinası alırken dikkat edilmesi gerekenler -2

Ağır koşullarda uzun yıllar hizmet alabileceğiniz tam otomatik halı yıkama makinaları elbette sizlere görüntüden başka şeylerde vermelidir. Satın aldığı otomatik halı yıkama makinasından uzun yıllar hizmet almak isteyen yatırımcının , en güvenebileceği en önemli unsurlardan biri, , üretici firmanın tecrübesi, yıllardır ürettiği ürünlerdeki standardı, sahada kullanılan ürünlerdeki müşteri memnuniyeti. İkinci el otomatik yıkama makinası olarak sektörde değer analizi yapmakta, müşteri memnuniyeti hakkında bilgi verecektir.
İster halı yıkama makinası olsun, ister halı sıkma makinası olsun, ister hav alma makinası olsun, en uygun fiyatlı halı yıkama makinaları seçiminde satış sonrası teknik destek çok önemlidir. Sanayi tipi temizlik makinaları servisi her türlü makine için önemlidir. Otomatik halı yıkama makinaları teknik servisi, İzmir'deki temizlik makinaları servisi ve tüm Türkiye'de temizlik makinaları servisi yaygın mı? Bu kriterlerin sağlanması satış sonrası hizmet sürekliliğinde fayda sağlayacaktır.

Halı yıkama makinaları satın almasında, ikinci el otomatik halı yıkama makinası satın almasında, bir çok kriter mevcuttur. Kararlarımızda bazı kriterler düşük puanlı bazı kriterler yüksek puanlıdır. Kısmi olarak kriterleri incelemeye devam edeceğiz. Yukarıda bahsettiğimiz kriterler göz önüne alındığında, halı yıkama makinası üreticisi firmanın , eski olması, ürettiği ürünleri piyasada ikinci el otomatik yıkama makinası olarak talep görmesi , İzmir 'deki otomatik halı yıkama makinası teknik servisi ve tüm Türkiye'deki halı yıkama makinası teknik servisinin olması önemlidir. Servislerden alınan hizmet kullanıcıya uygun gelmez ise fabrikasına ulaşıp hem hizmeti bildirmeli hem de bağımsız direk halı yıkama makinası üreticisinin kendisinden parça ve halı yıkama makinası teknik servis hizmeti alabilmelidir.

 

Hemen Ara