مكائن غسيل الأرائك والسجاد ذات النوع الصناعي

En İyi Halı Koltuk Yıkama Makinası Denilince Akla gelenler

Gelişen , çeşitlenen hizmet sektörü, beraberinde endüstriyel hizmet tanımı ve firmaları beraberinde getirdi . Halı koltuk yıkama şirketti mi kuracaksınız? Oto kuaför işi mi yapıyorsunuz, otel hizmetlerinde , yerinde yatak ,sandalye , halı koltuk yıkama işinizi görecek ev tipi olmayan halı koltuk yıkama makinaları mı araştırıyorsunuz? Halı yıkama tesisi makinalarınız tamam ancak halı topladığınız evlerden koltuk yıkama, sandalye yıkama, stor yıkama, yatak yıkama hizmeti de mi talep ediyorlar? Buyurun teknolojileri adım adım birlikte inceleyelim. Bacasız sanayi denilen otelciliğe alternatif bir sektör olan hizmet sektörünün, içindeyseniz de, yeni başlayacaksanız da hoş geldiniz. Sanayi tipi temizlik makinaları içerisinde , halı koltuk yıkama makinaları, sektörün geçmişten bu güne hep var olmuş ve Covid-19 salgın dönemimde önemini daha da arttırmıştır. Cleanvac temizlik makinaların Türkiye ana dağıtıcı ve satış sonrası hizmet organizasyonu yapan Karteknik Makine olarak 22 yıldır temsil ettiğimiz Cleanvac halı koltuk yıkama makinalarının ve alternatif markaların yaşadığı teknolojik gelişim ve öne çıka rekabet koşullarını bizzat yaşamıştır.

Halı koltuk yıkama makinelerinde , temel çalışma prensibi, temizleme sıvısının temizlenecek yüzeye püskürtülmesi ve geri emilmesi şeklindedir. Püskürtme işlemi için değişik karakterlerde su motorları kullanılabilmektedir. Bu motorlardaki seçim kriterleri , makinenin hedeflenen performansı ve tasarımı ile ilgili optimum seçimlerle yapılır. Ulka su motoru ya da santrifüj karakterli asenkron su motorları ağırlıklı olan kullanılabilen su motorlarıdır. Başka bir yazımızda bu motorların teknik farklılıklarına değinerek , halı koltuk yıkama makinesi seçiminde su motorunun  önemi olarak inceleyeceğiz. Cleanvac halı koltuk yıkama makineleri , ağırlıklı olarak , sanayi tipi halı koltuk yıkama kategorisinde hizmet vermektedir. Son zamanlarda, titiz ev hanımlarının endüstriyel temizlik vizyonuna ulaşıp sanayi tip temizlik makinesi alımlarını genelin dışında tutacağız. Vakum motor gücü ve adedi de halı koltuk yıkama makinesinin bir seçim kriteridir. Elbette ki sulu sistem halı koltuk yıkama makinelerinde bu konu önem arz etmektedir. Cleanvac buharlı halı koltuk yıkama makinelerinde su pulvarize olarak yüzeye çok az oranda verildiği için vakum ihtiyacı hedef işe ulaşmak için azalmaktadır.Sanayi tip koltuk yıkama makineleri içerisinde sulu sistem yıkama yapan makinelerde, vakum motoru sayısı da ürünün performansında etkilidir.Sonuç olarak , yerinde halı koltuk yıkama işlemlerinde bir amaçta , verilen suyun geri emilmesi değil midir? O zaman ne kadar güçlü olursa, hem verilen su daha güçlü, hem de daha kısa sürede emilir.

Halı koltuk yıkama makinelerinde, vakum motoru tipi ve gücü, vakum motoru sayısı önemli belirleyicilerdir. Cleanvac halı koltuk yıkama makinelerinde Islak kuru emiş yapabilen çift fanlı güçlü vakum motorları kullanılmaktadır. Cleanvac Ewd 501 halı koltuk yıkama makinası içerisinde, bir adet çift fanlı , ıslak kuru emiş yapabilen vakum motoru ve iki adet ulka karakterli su motoru kullanılmaktadır.50 litre çelik kazanı, tahliye hortumu ile endüstriyel amaçlı halı koltuk yıkama makinelerinde başlangıç modelidir. Cleanvac Ewd 602 halı koltuk yıkama makinası ise 2 adet çift fanlı ıslak kuru emiş yapabilen güçlü vakum motoru, iki adet ulka karakterli su motoru ile dizayn edilmiştir. 60 litre kirli su kazanı, kirli su tayliye sistemine sahiptir. Cleanvac sanayi tipi koltuk yıkama makinaları içerisinde haklı ve hakkını vermiş bir yere ve çok sayıda kullanıcıya sahiptir. Cleanvac Ewd 753 model halı koltuk yıkama makinası, Cleanvac markasının ülkemize ve sektöre kazandırıdğı bir modeldir. Üç adet ıslak kuru emiş yapabilen çift fanlı güçlü emiş motorludur. Su motoru ise , halı yıkama makinaları içerisinde , ilk ve tek , santrifüj su püskürtme yapabilen asenkron karajkterli bir motordur. Halı koltuk yıkama makinaları üretiminde , en geniş çaplı yatırımı yapmış olan Cleanvac halı koltuk yıkama makinaları Ewd serisi, aynı zaman da sanayi tipi, süpürge olarak kullanılabilmektedir. Bu sebeple cleanvac süpürücü özellikli halı koltuk yıkama makinası olarak ta bilinirler.

Cleanvac ,profesyonel halı koltuk yıkama makinalarının ,Türkiye'de en çok tercih edilen modeli ewd serisi iken, dünya da stim-wakum halı koltuk yıkama makinaları olarak ta  adlandırılan seri daha fazla tercih edilmektedir. Cleanvac sw ya da ısw serisi ürünlerde, süpürme özelliği yoktur. Bu makinalar sadece su verip geri emme özelliği ihitiyacına hitaben üretildiği için , Cleanvac Ewd serisine göre daha profesyoneldir. Temizlik makinaları mühendisliğinde, bir makineye birbirinden, çok farklı ne kadar iş tanımı yüklerseniz, makinanın her bir özelliğindeki verim o oranda düşer. Bu farklı iş tanımı yıkama-süpürme gibi , tanımlardır. Yıkama işlemi için sanayi tipi toz filtresine , ihityaç duyulmazken, toz süpürme de çift fanlı yüksek emiş gücüne sahip vakum motorlarını korumak için, emilen havanın filtre edilmesine ihitiyaç duyulmaktadır.

Endüstriyel yaşam, beslenme alışkanlıkları, hijyenik yaşam alanları ihtiyacını beraberinde getirmiştir.Herkesin, tarlasından beslenmesi kabil olmadığından, hem bağışıklık sistemi desteklenecek, hem de bağışıklık sistemine, hijyenik yaşam alanları sunarak hayat sağlıklı yaşanabilir bir hale getirilecektir.

2019 lu yılların son aylarında Çin'de ortaya çıkan Covit-19 virüsü, çağımız yaşayanlarına, global pandemi tecrübesini maalesef yaşatmış oldu. Artık, temizlik hijyen koşulunu kesinlikle sağlamak zorunda kalmıştır. Cleanvac temizlik makineleri, uzun yıllar önce ülkemize buharlı teknolojisini kazandırmıştır. Yerinde halı koltuk yatak yıkamada , verilen suyun geri emilimi  çok önemlidir.deterjanla yıkama işleminden sonra temiz su ile durulama çok önemlidir.Koltuk nasıl yıkanır sorusunda ilk akla gelen, suyu verme geri emme olur. Verilen su içerisindeki deterjanın da arındırılması lazım.verilen suyun geri emilememesi durumunda, koltuk, yatak, sandalye , halı geri kusma yapar. Buharlı halı koltuk yıkamanın bir çok açıdan avantajları vardır. Buhar s, yani çok suyun pulvarize edilmiş yani çok küçük parçacıklara ayrılmış halidir. Yıkanacak yüzeyi derinlemesine ıslatmadan, yüzeysel ıslatarak, suyun ve özellikle kirli suyun derinlere inmesine engel olur. Yıkanan koltuk, yatak , halı ya da sandalye, güçlü emiş ile de kısa sürede zaten az olan su geri emilerek, işçilikten ve zamandan   tasarruf sağlarken, sulu yıkamadan daha hijyenik yaşam alanları sunar.

Halı Koltuk Yıkama Makinalarında Su Motorunun Çeşitleri ve Avantajları

Doğru bilgi, doğru alışverişin Profesyonel halı koltuk yıkama makinelerinda, suyun temizlenecek yüzeye püskürtülmesi amaçlı su pompaları kullanılmaktadır. en yaygın kullanılan su motoru türü ulka su motorudur. Ulka su pompaları (48-56)wattlık, 230 volt gerilimle çalışan çeşitleri kullanılmaktadır. Düşük basınçlarda profesyonel kullanımlar için tercih edilirler. Bu su motorları halı koltuk yıkama makinelerında çok yer kaplamazlar, her türlü tasarımda kolaylıkla faydalanılabilir. Cleanvac halı koltuk yıkama makinelerinin Cleanvac ewd 501 ve Cleanvac Ewd 602 modellerinde kullanılmaktadır. Debisi (dakikada verdiği su miktarı) artırılmak amacı ile iki adet ulka su motoru kullanılmaktadır. kullanım hassasiyetleri her elektrikli motorda olduğu gibi bu pompalarda da mevcuttur. Geçen su aynı zamanda su motorunun kendini soğutmsı içinde kullanılmaktadır. uzun süre susuz çalışması durumunda motor yanabilir. Kulanılan halı koltuk yıkama şampunı içinde kalırsa, kuruma yaparak motorun tekrar çalışmaya başlamasına engel olur. Kurumuş deterjan ilk kalkışa izin vermez , bu zorlanma da halı koltuk yıkama makinaları arızaları içerisinde "su vermiyor " arızası olarak karşımıza sıklıkla çıkar.doğru kullanım, motor kesinlikle susuz çalıştırılmayacak, deterjanla yıkama işlemi bittikten sonra, pompadan temiz su geçirilerek, içerisinde deterjan kalıntısına izin vermemek olacaktır.

Cleanvac profesyonel halı koltuk yıkama makinaları, yoğun çalışan, değişik kullanıcılar tarafından hzimet veren firmalar için , bu hassasiyetleri taşımayan su motoru kullandığı model seçeneklerini de uygun fiyatlı halı koltuk yıkama makinası sunma ilkesini koruyarak sunmaktadır.Asenkron karakterli su motorları kullanılarak üretilen , santrifüj su pompalarını bir çok modelimizde siz değerli kullanıcılara seçenek olarak sunmaktayır. Bu su motorları Cleanbac ewd 753 ve Sw, Isw, Isw-s ürün serilerimizde kullanılmaktadır. Motor 500 Waat 230 V 'lık teknik değerleri ile ulka su motorlarından daha üst segment daha profesyonel su motorlarıdır. Susuz çalışma iler motor arız vermez, siztemde deterjanlı su kalıntısından etkilenmez. Büyük fiyat artışına da sebep olmaz. sadece artan teknik değerler nedeni ile ağırlık artar.

 

 

Hemen Ara