Acu - Walk Behind Floor Scrubber - Cleanvac Sanayi Tipi Temizlik Makinaları,

Yer Yıkama Makinaları

Yer Yıkama Makinası

Geniş zemine sahip hemen her yerde ihtiyaç duyulan bu makinalar zamandan, su ve deterjandan, insan gücünden tasarruf sağlar. Güç ve özellikleri bakımından model farkı taşıyan ürünlerimiz binilebilir, akülü ve elektrikli olmak üzere birden fazla kategoride değerlendirilir. Temizleme arabası olarak da anılan zemin yıkama makinasıdır. Yer yıkama temizleme, zemin yıkama için size en uygun makinayı seçmek üzere 0(232) 433 55 65 numaralı müşteri danışma hattı üzerinden bilgi alabilirsiniz.

AÇIKLAMA

* Makineninizin elektrik aksamı, fırça motorları, vakum motorları ve elektrik tesisatı 220-240 volttur. (Akülü modellerde 24 Volttur.)
* Fırçayı (su takımını) susuz kullanmayınız.
* Belirli aralıklarla temiz su tankı ve kirli su tankı içindeki filtreleri dikkatlice ve mutlaka temizleyiniz.
* Kirli su tankı dolduğunda su boşaltma hortumundan boşaltmayı ihmal etmeyiniz.
* Kirli su tankı doluluk seviyesi içindeki filtreye gelmeden boşaltılmalıdır. Aksi halde ciddi arızalara neden olacaktır.
* Köpük yapmayan deterjan ve kimyasallar kullanmalısınız.
* Açma / kapama işlemini fırça motorunu fırça zemine inmişken yapınız. Aksi halde fırça yerinden çıkacaktır.
* Herhangi bir arıza yapması durumunda ya da bakım esnasında fişi prizde takılı halde bırakmayınız. Bu konuda dikkat ediniz. (Akülü modellerde akü kutup başlarını çıkartınız.)
* Makineyi işiniz bittiğinde temizleyiniz. Su tankında su bırakmayınız.
* Makine ile insan ve hayvan sağlığına zararlı kimyasallar çekmeyiniz.
* Zemin yıkama makinasının şarjı dolmadan şarjdan çekmeyiniz.
* Makinenizin şarjı bitmeden şarza takmayınız.
* Makineyi şarj dolu iken kullanınız. (Akülü modellerde)

YER YIKAMA MAKİNASI NASIL KULLANILIR ?

Makine ile birlikte vermiş olduğumuz fırçayı (çap 43 cm), elinize alınız. Diğer bir kişi iki eliyle tutma kolundan aşağı doğru bastırarak makinenin onunu kaldırtınız. Elinızdek fırçayı, motorun önündeki yatağa yanaştırınız.
Fırçadaki boşluklara paralel olacak şekilde yanaştırıp fırçayı sola doğru çevirerek fırçanın takılmasını sağlayınız. Sonra otomatın önünü yere indiriniz.
Mavi renkteki temiz su tankının kapağını açarak yeteri kadar su ve deterjan ilave ediniz. Deterjan olarak köpürme özelliği olmayan deterjan ve şampuanları mutlaka tercih ediniz.
Makinenizin şarjını çalışmaya başlamadan önce doldurunuz. Sağ ayağınızla makinenin arkasında sağ alttaki pedala bastırarak sağa doğru itiniz. Pedal yukarı doğru kalkacaktır.
Bu şekilde fırçanın aşağı doğru inmesini (yere temas etmesini) sağlayınız. Yerin kirlilik ve zemin cinsine göre makinenin arkasında sol altta bulunan su vanasını açınız.
Makinenin üstünde bulunan (panoda) fırça motoru düğmesine basarak fırçayı çalıştırınız ve makineyi yıkayacağınız yere götürünüz.
Bu şekilde yıkama yapınız.
Hem yıkama hem de vakumlama yapmak istediğinizde yıkama işlemi yapılırken makinenin arkasında üstte ortada bulunan aparat kaldırma kolunu yerinden aşağı doğru çekerek aparatın aşağı inmesini sağlayınız ve vakum motoru düğmesine basınız.
Bu şekilde yıkama yaparken aynı anda vakumlama da yapılmış olur.
Temizlik işiniz bitiğinde su vanasını kapatınız, yerde kalan suyu emdiriniz. Daha sonra vakum motoru düğmesini kapatınız (kırmızı düğme).
Fırça aşağı pozisyonda iken (yerde iken) fırça motoru düğmesini (yeşil düğmeyi) kapatınız Sol ayağınızla fırça kaldırma pedalına aşağıya doğru basarak fırçanın yukarı pozisyonda (havada) kalmasını sağlayınız.
Daha sonra makineyi, hasar ve zarar görmeyecek bir yere park ediniz.

KULLANIM SONRASI

* Vakum ve fırça motor çalıştırma anahtarını 0 (sıfır) konumuna getiriniz.
* Makinenin fişini prizden çekiniz.
* Emiş ağzını indirme/kaldırma kolu vasıtasıyla yukarı alınız.
* Kirli ve temiz su depolarını boşalttıktan sonra temiz su ile yıkayınız.
* Emiş ağzını yukarı kaldırınız.
* Kullanım sonrası makineyi temiz ve kuru bir yerde muhafaza ediniz.