Halı Yıkama Makinaları | Cleanvac Halı Yıkama Ekipmanları

HALI YIKAMA MAKİNALARI

Endüstriyel alanlarda kullanılan, halıları sahip olduğu büyük fırçalar ile yüksek basınçta ve doğru kimyasal salımı ile yıkama özelliğine sahip makinalardır. Otomatik halı yıkama makinaları ve özelliklerinin bulunduğu bu kategoriden işinize ve kapasitenize en uygun seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Bu sayfada bulunan tüm ürünler çeşitli özelleştirmeler ile sizlere sunulabilir.M

akinada kullanılacak fırça sayısı, uzunluk gibi ihtiyaca uygun seçeneklerle, model model üretilmektedir. Tamamen kendi fabrikamızda yılların verdiği birikim ve tecrübelerle tamamı yerli üretim olan makinelerimiz 2 yıl garanti ve 10 yıl parça bulundurma garantisi ile geniş servis ağımızla hizmetinizdedir.

Tam otomatik makinalar 2,60 metre veya 3,20 metre genişliğinde 5 – 7 metre tezgah boyunda makinalar olup yıkama alanının büyüklüğü sayesinde aynı anda 3 halıyı birden yıkama imkanı sunar. Yıkama süresi bilgisayara yüklediğiniz programa göre ortalama 15 dk.’dır. Saatte 6 KW – 10 KW elektrik harcar.
Fiyatlar ve özellikler ile ilgili müşteri destek hattı 0232 433 55 65 'i arayabilir ve bilgi talep edebilirsiniz.

AVANTAJLARI:

• Otomatik halı yıkama makinası içerisinde bulundurduğu fırçalı halı yıkama sistemi sayesinde yaklaşık üç kişilik elemanın yapacağı işi yapar.
• Makinanın deterjan ve su püskürtme sistemi otomatik olduğu için çok tasarrufludur, halı yıkama maliyetiniz çok uygun fiyata gelir.
• Fırçalama sistemi otomatik kontrollü olduğu için atlama yapmaz, halının her yerinin eşit şekilde fırçalanmasını sağlar.
• Kumanda panosundaki özel düğmeler sayesinde halı, yıkama esnasında halıdan çıkmayan inatçı lekelerin bulunduğu yerlere gelindiğinde özel olarak daha fazla çalıştırma imkanı vererek derinlemesine temizlik sağlar.

Kullanma Kılavuzu
Genel Bilgiler

Yeni tasarladığımız otomatik makina ile aynı anda üç tane halı yan yana yıkanabilmektedir.
• bilgisayarlı kullanım sayesinde minumum işçilik maliyeti
• yatay fırçalama ile halı temizlemede mükemmel sonuç
• alan tasarrufu sağlayan yere kurulabilen sistem
• su,kimyasal ve işçilikten tasarruf
• halının kirlilik durumuna göre ayarlanabilir yıkama süresi
• ayarlanabilir su ve deterjan kontrolu
• tek elemanla kullanım olasılığı
• fırçalamada şanjumanlı fırça motor sistemi
• tercihinize göre 3 veya 4 fırçalı makina modelleri
• ayarlanabilir halıya baskı kuvveti özelliği

Hızla büyüyen ve gelişen halı yıkama sektöründe yaşanan en büyük problemlerden birisi büyüyen müşteri talebini karşılayabilecek kapasite arttırımını yapma konusudur. Birçok halı yıkama firması kurulduğu yada otomatik sisteme geçtiği aşamada gelecek 5 - 7 yılın kapasitesini karşılayabilecek bir makina almakta finansal olarak zorlanmakta, alınan makinalar işletmenin ancak 2 yıllık döneminde yeterli kapasite sunmaktadır.Genelde tek sıra fırçalı otomatik makina alımı yapan firmalar, daha makinanın finansmanını tamamlamadan makinayı satma ve büyük bir model makina alma arayışına girmektedir. Bu durum ikinci el piyasasında çok fazla tek sıra fırçalı, düşük yıkama kapasiteli otomatik halı yıkama makinası olmasına, fiyatların da sıfır değerlerinin çok altında olmasına sebep olmaktadır.Cleanvac Halı Yıkama Makineleri olarak oluşturduğumuz sistem ile en küçük model dahi alan müşterimizin ilerleyen yıllarda finansal kayıp yaşamadan kapasitesini arttırmasını sağlayacak bir sistem geliştirdik. Akıllı modüler sistem adını verdiğimiz bu sistem sayesinde mevcut makinanıza ilave modüller eklemek suretiyle kapasitenizi arttırabilmektesiniz. Otomatik halı yıkama makinası denildiğinde Karteknik Makina tüm Türkiye ve Dünya’nın bir numaralı tercihidir. Profesyonel otomatik halı yıkama makinası üretimi yapan firmamız, her türlü halı yıkama ekipmanları ile yıkama yapan işletmelerin tüm makina ihtiyaçlarını karşılayabilecek istek ve taleplerine karşılık verecek şekilde kaliteli, teknolojik ve farklı tasarımlarıyla uygun fiyatlı halı yıkama ekipmanları hizmeti vermektedir.Sizde tüm halı yıkama ekipmanı ihtiyaçlarınızı Karteknik Makinadan tedarik edebilirsiniz.İşinde uzman ve profesyonel olmak isteyen halı yıkama işletmeleri Karteknik Makinaya danışmadan makina almayın.Karteknik Makina ihtiyaç ve isteklerinize uygun sanayi tipi halı yıkama makinaları üretmektedir.Tedarik edebileceğiniz profesyonel halı yıkama ekipmanları arasında yer alan sanayi tipi halı yıkama makinasının halı yıkama firmaları için çok büyük önem taşıdığı günümüzde herkesçe bilinmektedir.Bir halı yıkama firmasının ihtiyacı olan, her teknik özelliğe sahip sanayi tipi halı yıkama makinaları özellikle yoğun sezonda halı yıkama firmalarının eli ayağı konumundadır bunun nedeni halı yıkama işletmelerinin sezonda diğer aylara göre daha fazla halı yıkıyor olmalarıdır. Yani bir halı yıkama işletmesinin en çok ihtiyacı olan şey öncelikle zaman kavramı ve tabii ki de olmazsa olmaz diğer teknik özelliklerdir.

Bir halının kirlilik durumuna göre ayarlanabilir yıkama süresi, su ve deterjan kontrolü, ayarlanabilir fırça baskı mukavemeti gibi önemli detaylar Cleanvac tarafından belirlenip halı yıkama işletmelerinin isteğine göre dayanıklı, sağlam, teknolojik ve uygun fiyatlı sanayi tipi halı yıkama makinası üretimi Cleanvac tarafından yapılmaktadır. Sanayi tipi halı yıkama makinaları elektrikten, sudan ve diğer giderlerden tasarruf sağlamanız açısından da halı yıkama firmaları için üretilmekte olan profesyonel makinalardır. İhtiyacınıza uygun profesyonel sanayi tipi halı yıkama makinası fiyatları piyasa geneline bakıldığında Karteknik Makina'da oldukça uygundur. Sizde böyle özelliğe sahip sanayi tipi halı yıkama makinasına sahip olmak istiyorum diyorsanız.

Hiç durmayın Karteknik Makinayı arayın. Ayrıca; Aradığınız en kaliteli ve kullanışlı sanayi tipi halı yıkama makinasına uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Detaylı bilgi almak ve endüstriyel halı yıkama makina fiyatlarını öğrenmek için bizi arayın. Her türlü halı yıkama ekipmanları ile yıkama yapan firmaların tercih ettiği sektörde en çok beğenilen halı temizleme makinalarını satın almak artık Karteknik Makina ile çok kolay.Halı temizleme ekipmanlarını satın alabilmek için bizimle iletişime geçip daha detaylı bilgi alabilir ve yüksek kaliteli bu ürünlere sizde sahip olabilirsiniz.

Yıkanacak olan halı, makinanın platformuna yerleştirilir. Halı, platforma serildikten sonra makinanın kumanda panosundan halının ne kadar süre deterjanla yıkanacağı kaç dakika fırçalama yapacağı ne kadar durulama yapacağı girilerek start düğmesine basılır ve makina halı yıkama işini bitirene kadar beklenir.

KULLANIMI
Otomatik makina bilgisayar kontrollü, programlanabilir tam otomatik halı yıkama makinesidir. Makinamız Tübitak işbirliği ile geliştirilmiş halı yıkamada son teknoloji ürünüdür. Bilgisayar ile programlanabilme sayesinde deterjanı, suyu ve elektriği en verimli şekilde kullanarak 6 m2 halıyı yaklaşık 50 Ykr gibi rekabetçi maliyete yıkayabilmektedir.
Yıkama işlemi elemanın halı veya halıları halı yıkama platformuna yerleştirip makinenin start düğmesine basarak işlemi başlatmaktadır. Ortalama 4 - 5 dakika içerisinde işlem sonlanmaktadır. Halı yıkamada bulunan personel yıkama sırasında diğer işlemlerini de yapabilmektedir.

Otomatik halı yıkama makinası saatte 6.9 kw ortalama elektrik tüketmektedir. Bu süre içerisinde 100 m2 halı yıkayabilmektedir.

Makinanın ortalama olarak su tüketimi ise 300 - 500 litre arasında değişmektedir. Deterjan ve su tüketimi için makine de mevcut bir program seçebileceğiniz gibi kendiniz kullanmak istediğiniz miktara göre bu programlamayı yapabilirsiniz. Tercihleriniz hafızaya alınır ve istediğiniz miktarda da su ve deterjan tüketimi imkanı sağlanmaktadır. 3 veya 4 adet fırça halının üzerinde etkin bir baskı kurarak hem enine hem de boyuna aynı anda hareket ederek dakika da her 3 fırçada ayrı ayrı dakikada 170 (defa) devir dönerek halıları enine ve boyuna etkin bir şekilde çapraz şekilde ovalamaktadır. Aynı şekilde geri dönüşte de bu ovalama işlemi ters şekilde devam ederek her yönden fırçalanması sağlanmaktadır. Bu işlemleri sırasını aksatmadan eksiksiz olarak binlerce kez tekrarlama özelliğine sahiptir.

Bir sefer fırçalamayla çıkmayacak ağır kirler üçüncü veya daha fazla fırçalamalarda ve bu süre içerisinde kimyasal ve suyun etkisiyle rahatlıkla temizlenebilmektedir.

Otomatik halı yıkama makinası fırçalamayla tam olarak çıkmayan hav, tüy ve saçları sürükleyerek halıdan uzaklaştırır

Tam otomatik halı yıkama makinaları, halı yıka işletmelerinin yıkama kalitesini büyük bir oranda artırdığı gibi, zamandan kazanç sağlar, iş gücü maliyetlerini de %70 düşürür.

Cleanvac otomatik yıkama makinaları üreticisi olarak 36 yıldır temizlik makinaları üretmekteyiz. Elbette ki , bir çok firma son yıllarda trend olan halı yıkama makinaları pazarından pay alabilmek adına bu sektöre girmişleridir. Ancak , her iş dalında olduğu gibi, tam otomatik halı yıkama makinaları üretiminde de tecrübe çok kıymetli bir birikimdir. Birçok makine üreticisi , ar-ge çalışmalarını , üretip müşteriye sattığı makinalar üzerinde müşterinde yapmaktadır. Bunun sonucu olarak ta, başarılı halı yıkama firmasından daha fazla , başarılı otomatik makina tamircisi yetiştirmiş durumdadır sektör. Temizlik makinaları üretiminde , tecrübeli , üretimini mühendislik ile yapan, tecrübeli halı yıkama makinası imalatçısı sayısı bir elin parmaklarını geçmemektedir.
Yeni kurulacak halı yıkamalar için, tesisini büyütecek, makinasını yenileyecek halı yıkamalar için, herkesi etkileyecek dış tasarımdan daha fazlasının incelenmesi ve önemsenmesi gerekliliğini vurgulamak isteriz. Bunu bir örnekle vurgulamak gerekirse, otomatik halı yıkamanın , dış profili , kimsenin eline kumpas alıp ölçüm yapmadığı profil kalınlığı çok önemlidir. Bütün makinalar aynı gibi görünür. Düşük fiyat avantajı ile ürün satan firmalar, tam otomatik halı yıkama makinalarının profil kalınlığını 3.5 mm seçmektedir. Başlarda bu bir sorun gibi görünmese de, olması gereken kalınlık 4 mm'dir. 3.5 mm kalınlığındaki profilden üretilen otomatik halı yıkama  makinası , en fazla bir yıl içerisinde eksen kaçıklıklarına uğrayacak, baskı gücü azalacaktır. halı yıkama kalitesi azalacaktır. Makina için yapılan masraflar her geçen yıl artacaktır.Belli bir yıpranma sonun da makina için ödenen tamir bedeli makinanın fiyatını bulacaktır. Rahmetli Vehbi Koç'un dediği gibi , hiç birimiz ucuz bir şey alacak kadar zengin değiliz.


1. Makinenizi vizyonu ve sektör bilgisi olan kurumsal firmalardan temin ediniz.

İşletmelerin gelecek vizyonu yoksa yapmış oldukları işin de kalitesi düşmektedir. Firma gelecek vizyonunda AR-GE, inovasyon, ürün geliştirme ve sektöre katkı sağlama konusunda yatırım yapıyor, ürettiği halı yıkama makinelerini geliştiriyor ise bu firma uzun vadede ayakta kalacaktır ve uzun vadeli hizmet sağlayacaktır. Bu manada vizyon sahibi firmalardan halı yıkama makinesi alarak, uzun vadede, satış sonrası servis, yedek parça konusunda gerekli hizmeti alabilecektir. Vizyon sahibi olmayan, merdiven altı işletme tabiri kullandığımız firmalarından makine alınırsa ileride yaşanacak sorunlar; yedek parça sıkıntısı, servis sıkıntısı, garanti sıkıntısı, kullanılan malzemeler ile ilgili kalite problemi gibi birçok sorun ile karşı karşıya kalınacaktır.
Bu sebeple, makine alırken vizyonu olan ve sektör bilgisi olan firmalardan makine alınması gerekir. Sektöre yatırım yapmamış, sektörde kendini geliştirmemiş olan veya sektörün içine tamamen dahil olmayan firmalar sektörün ne istediğini bilemez. Sektörün ne istediğini bilemeyenlerde, sektöre uygun kaliteli, verimli ve kullanışlı makineler üretemez. O yüzden sektör bilgisi ve sektörün ne istediğini bilmek çok önemlidir. Eğer üretici bu özelliklere sahip değil ise müşteri bu firmalardan halı yıkama makinesi almamalıdır.

2. Satın alacağınız makinenin uzun ömürlü ve sağlıklı çalışabilmesi için paslanmaz krom ya da sıcak daldırma galvanizli demir malzemeden imal edilmesi gerekmektedir.

Halı yıkama makinesinin, ana gövdesinin ve parçalarının uzun vadede korozyona maruz kalmaması için kesinlikle sıcak daldırma galvaniz veya paslanmaz çelik malzemeden yapılması gerekmektedir. Bu makinelerde çok fazla kimyasal kullanılmaktadır. Halıyı yıkarken kullanılan kimyasalların birçoğu leke sökme ve temizleme özelliğine sahip olduğu için çok ciddi korozyona sebep olmaktadır. Halı yıkama makinelerini korozyondan korunabilecek en iyi malzeme; sıcak daldırma galvaniz yani çinko kaplama ve paslanmaz çelik dediğimiz malzemedir. Bu iki malzeme kesinlikle makine imalatında, özellikle halı yıkama makinelerinde tercih edilmesi gereken malzemelerdir. Bunun haricinde boyalı elektro galvaniz kaplama gibi malzemelerde makine ciddi korozyona maruz kalır. Daha sonra makineye servis yapılamaz. Parçalar sökülemez, bazı şeyler değiştirilemez. O yüzden uzun vadede halı yıkama makinesinin sağlıklı ve sorunsuz çalışabilmesi için sıcak daldırma galvaniz veya paslanmaz çelik olması gerekmektedir.

3. Makinelerde kullanılan malzemelerin menşeilerine dikkat ediniz.

Halı yıkama makinelerinin hareketli aksanlarında kullanılan, rulman gibi bazı parçaların kesinlikle Çin malı gibi kalitesiz üretim olmaması gerekmektedir. Çünkü Çin gibi ülkelerde üretilen birçok makine parçası kalite noktasında oldukça zayıftır. Makinelerde bu kalitesiz ürünlerin kullanılması 6 – 7 ay içerisinde sorun çıkarmakta ve uzun vadede büyük sıkıntılara sebebiyet vermektedir. Bu kalitesiz ürünleri kullanan üreticinin karı artarken, müşteri uzun vadede zarara uğramaktadır. Cleanvac, halı yıkama makinelerini oluşturma aşamasında ve sarf malzemelerini seçerken menşeilerine ve kalite durumlarına bakarak temin etmektedir. Eğer İthal malzeme kullanılacaksa ithalatçılarına dikkat ediyor ve kesinlikle Çin malı gibi kalitesiz malzeme kullanmamaya dikkat etmektedir.

4. Makine üzerinde kullanılan motor ve redüktörlerin güçlerinin satın aldığınız makineye uygunluğunu araştırınız.

Makine satın alan firmanın dikkat edeceği kriterlerden bir tanesi de makinelerde kullanılan motor ve redüktörlerin güçleridir. Makinede eğer fırçasının çapı ile kullanılan redüktörün gücü uygun değil ise, uzun vadede sıkıntılar yaşanır. Fırça çapı büyük, motor gücü küçük ise ilerleyen zamanlarda ya redüktör dağılabilir, motor yanabilir veya makinenin gücü kaybolabilir.
Bu sebeple kullanılan motor gücü, kullanılan fırçaların çapları, kullanılan konveyör bandın yapısı, kullanılan konveyör bandı hareket ettiren redüktörün gücü, ölçüsü önemlidir. Bunlara kesinlikle dikkat edilmesi gerekir. Bu gibi durumlar makine üreticisi içim üretim maliyetini düşürür. Redüktör küçük, motor zayıf ise bu tabi ki maliyet olarak daha uygundur. Eğer üretici makineyi daha uyguna mal etmek için böyle bir şey yapmış ise makineyi alan kişinin bunlara dikkat etmesi gerekir. Makinede uygun motor, redüktör, fırça, konveyör bant yani uygun malzeme kullanılması çok önemlidir. O yüzden makine üzerinde kullanılan motorları, redüktörleri ve diğer kullanılan parçaları makineyi alan kişinin bu konuda bilgi sahibi olması, dikkatle ve titizlikle seçmesi gerekir.
Firmaya soru sorduğunda, üreticinin cevaplaması ve aldığı cevaplarının net olmasına dikkat etmelidir. Cleanvac bu noktada şeffaf, açık bir şekilde makinelerini müşterilerine göstererek kullanılan motor, redüktör vs. gibi birçok şeyin teknik olarak da bilgi desteğini sağlayarak müşteriyi tatmin doğrultusunda her türlü imkanı sunmaktadır.

5. Firma garanti, servis ve satış sonrası hizmetler konusunda size istediğinizde gereken hizmeti verebilir olmalıdır. Halı yıkama sektörü yeni olduğu için, halı yıkama sektöründe makine üreten firmalarında birçoğu yenidir. Bakıldığı zaman kurumsal işletmelerin yanında çok küçük yapıda işletmelerde mevcuttur. Sektörde 2-3 kişilik ekip oluşturup makine üreten firmalar mevcuttur. Kurumsal bir firma ile bünyesinde 2-3 kişiyi çalıştıran bir firma arasında elbette ki dağlar kadar fark oluşacaktır. Kurumsal firmalarda çalışan sayısı ve çalışanların yetkinlikleri farklılaşır. Otomasyon noktasında çalışan ayrı, montaj noktasında çalışan ayrı, kaynak noktasında çalışan ayrı, torna, freze gibi işlemlerin yapıldığı noktalarda çalışanlar ayrı olduğu için haliyle bit yetkinlik durumu oluşuyor. Eğer bir makinede sorun çıkmış ise her alanda çalışan kişi farklı olduğu için anında ve kaliteli bir şekilde hizmet verebiliyor, bu durum müşteriye büyük bir avantaj sağlamaktadır. Cleanvac ’ta Sürekli firmaların hizmetinde ve firmaların servis hizmetini sağlayan ekibimiz vardır. Diğer 2-3 kişilik ekibi bulunan firmalar makine üretirken, hizmet sağlama noktasına kadar yetersiz kalabilirler. O yüzden makine alırken kurumsal işletmelerden makine alınması gerekmektedir. Cleanvac bu noktada birçok firmadan daha ileridedir.
Satış sonrası en iyi hizmeti sağlayan firmalar arasında yer almaktadır.

6. Firma, makinenin garanti süresi dolduktan sonra 5 sene yedek parça bulundurma, 10 sene servis sağlama garantisi verebilmelidir.

Firmanın kurumsal yapısı çok önemlidir.
Makine üreten firmalarda mühendis çalıştırma zorunluluğu olmalı, çünkü birçok parçanın standartlaştırılması gerekmektedir. Bu parçaların kayıt altına alınması, üretilen makinelerin tamamının, makinede kullanılan parçalardan, yapılan işlemlere kadar belli bir kayıt sistemi içine dahil edilmesi lazım ki 5-10 sene sonra oluşabilecek bir servis olayında, yedek parça veya parça garantisi verebilmesi lazımdır. Cleanvac da bu noktada 5 sene yedek parça bulundurma, 10 senede servis sağlama avantajı sağlar. Bu avantajı sağlamak, makine üreten firmaların kesinlikle yapması gereken zaruri bir durumdur. Cleanvac olarak diğerlerinden farkımız; depolama alanımızın bulunması ve stok tutuyor olmamızdır. Bu parçalar ile ilgili uzun vadeli çözüm üretiyor olmamız, bizi diğer firmalardan ayrıştırmaktadır.

7. Firma, makine üretimini seri üretime elverişli bir ortamda yapıyor olmalıdır.

Firmanın makine üretiminde, milinden montajına kadar gerekli olan tüm parçaları kendi bünyesinde üretebilir durumda olması gerekir. Bu noktada Cleanvac CNC, torna, sac kesim makineleri, döküm makineleri, kaynak ve montaj makinelerini bünyesinde bulundurur ve neredeyse sadece hammadde olan birçok malzemeyi kendi bünyesinde işleyip makine olarak çıkışını sağlar. Makine almak isteyen müşterilerin bu kriterleri de göz önünde bulundurması gerekir. Bütün parçaları üretici mi işliyor? Kalite standartlarına göre mi üretiyor?
Kalite standartlarını işletmesinde ve üretiminde uyguluyor mu? Sorularını sorması ve bu durumlara hassasiyetle dikkat edilmesi gerekiyor. Makine alacak olan müşterinin, makine alacakları firmayı yerinde ziyaret ederek üretim proseslerini görmelerini tavsiye ediyoruz. Seri üretime elverişli ortam konusunda önemli bir noktada ‘Üretim Alanının Büyüklüğü ’dür.
Çünkü seri üretim yapabilmek ciddi büyüklükte bir alan gerekmektedir. Montaj alanı, kaynak alanı, kesim alanı, talaşlı imalat gibi birçok bölümün var olması ve bu sistemlerin bir iş akışı şeklinde uyumlu şekilde çalışıyor olması gerekir.

8. Firma, istenildiğinde size yurtiçi ve yurtdışı kullanıcı referanslarını sunabilir olmalıdır.

Firmanın referans noktasında müşterilerine güven vermesi önemli bir husustur. Üretici yurt içinde ve yurt dışında referans verebiliyorsa ve vermiş olduğu referanslar firma için olumlu referans veriyor ise bu firma makine alınabilecek kriterlerin içine giren bir firma yapısına sahiptir. Üretici firmanın referans vermesi, yapmış olduğu işin kalitesine ve firmanın kurumsallığına güven anlamına gelir. Yapılan işin kalitesine dikkat edildiği ve müşteri memnuniyeti sağlamak konusunda iyi bir iş çıkarıldığı taktirde referansların geri dönüşü olumlu olacaktır.
Bu da yeni bir makine almak isteyen kişi için güven konusudur. Bu yüzden firmalar referans verirken rahat olmalı, yurt içinden ve yurt dışından makinelerini kullanan firmaları referans verebilmelidir. Cleanvac bu noktada yurt dışında 30 a yakın ülkede ve yurt içinde 60'a yakın şehirde gönül rahatlığı ile referanslarını verebilecek firmalar arasındadır.

9. Makinede kullanılan sarf malzemelerinin kalitesine dikkat edilmeli ve halı yıkamaya uygun malzemelerin seçilip seçilmediği kontrol edilmelidir.

Makinede kullanılan sarf malzeme gruplarının özellikle halı yıkamayı etkileyen faktörlerin doğru seçilip seçilmediğini ve etkili olup olmadığını gözlemlenmesi gerekmektedir.
Kullanılan birçok malzemenin halı yıkamaya elverişli olduğunun kontrolünün yapılması gerekir. 
Bu malzemeler; fırça, redüktör, motor, bant, makinenin genel yapısı, havuz, taşıma arabası, alt fırça, üst rulo, gelberi, su tankı, deterjan, yani makinede kullanılan tüm sarf malzemelerinin dikkatli incelenmesi ve gerekirse kalitesiz malzemenin değiştirilmesi gerekmektedir.

10. Almayı düşündüğünüz makinenin işletmenize en uygun makine olmasına dikkat edilmelidir.

Halı yıkama işi yapılacaksa, bulunulan il, ilçe, kasaba gibi bölgenin nüfus yoğunluğu, halı kullanım alışkanlıkları ve halı yıkatma alışkanlıkları çok önemlidir. Küçük bir kasabada halı yıkama işi yapılacaksa alınması gereken makine ve ekipman oraya uygun olmalıdır. Yani çok büyük makine ya da çok küçük bir makine değil, kapasiteye uygun bir makine alınması işletme için daha iyi olacaktır. Halı yıkamacı günde 350-400 m2 halı yıkama yapacaksa bu kapasitede bir makine tercih etmelidir. Daha yüksek kapasiteli halı yıkama makinesi almak bütçesel açıdan zorlayıcı olacaktır. Makine alınırken yanında kullanmayı düşündüğünüz sıkma, çırpma, süpürme gibi makineleri de alırken bu kriterlere dikkat edilmesi gerekmektedir. Firmanın kapasitesi bulunduğu bölgenin nüfus yoğunluğu, halı kullanım alışkanlıkları, yıkatma alışkanlıkları önemli faktörlerdir. Eğer işletmenin büyüyeceğini öngörüyor ise ona göre makine seçilmelidir. Makine alınan firmadan destek alınmalı, en doğru makine önerilerek, en doğru yatırım yapılmalıdır. Cleanvac, müşterilerine yatırım noktasında en doğru yatırımı yaptırma gayreti ve çabası içindedir. Her firmanın yapısına uygun makine tavsiye ederek, ihtiyaca yönelik alım yaptırır.