Halı Yıkama Makinası Çeşitlemeleri

/ / Genel, Halı Yıkama Makinaları
Blog Görseli

Halı temizliği, yerinde halı yıkama ve halı yıkama tesislerinde halı yıkama şeklinde iki şekilde yapılmaktadır.

Halı yıkama makinası çeşitleri deda bu gruplara paralel olarak gelişmekte ve yaygınlaşmaktadır. Yerinde halı yıkamada kullanılan halı yıkama makinası modelleri, nispeten daha hafif taşımaya uygun makinelerden seçilebilmektedir. Yerinde halı yıkamalarda su, deterjan seçimi ve kullanım oranı, vakum seçimi gibi kriterler de önem kazanmıştır.

Halı yıkama makinası grubu, temizlik makinaları içerisinde ticari amaçlı olarak en yaygın kullanılan gruptur. Halı yıkama makina fiyatları işletme kapasitesine göre yapılacak seçimle belli olabilir. Bugün 100 TL ile 35.000 TL arasında seçim yapmak da, bu yelpazeyi 100.000 TL ye kadar genişletmek de mümkün.
Otomatik makinelerin avantajları

Eski yöntem ile halı yıkamada, işçi ve malzeme maliyeti artar. Fakat otomatik halı yıkama makinalarında bu olabilecek en düşük seviyeye gelir.
Yine eski yıkama yöntemlerinde aslında halılar tam anlamıyla temizlenmez. Sadece kir halının daha iç kısımlarına itilir. Bu da halının ömrünü azaltır.
Otomatik makinelerimizde özel olarak uzun süreli ve kalıcı halı parfümü seçeneği bulunduğundan, rakiplerinizden her zaman bir adım önde olacaksınız.
Makinelerin kullandığı kimyasal maddeler doğaya hiç bir şekilde zarar vermezler.

Makinelerin Çalışma Sistemi

1-Yıkanacak olan halı yıkama platformuna yerleştirilir.
2-Halı yerleştirildikten sonra kontrol panelinden deterjan ile yıkama süresi, fırçalama süresi ve durulama süresi ayarlanır.
3-Makine çalıştırılır.
4-Ayarlanan süre kadar (ortalama 4-5 dk.) sıkma makineniz ile daha önce yıkadığınız halılarınızı kurutabilirsiniz.