Halı Yıkama Makinası Çeşitlerinden Süpürme

/ / Halı Yıkama Makinaları
Blog Görseli

Halı süpürme ve halı yıkama işlemi istenilen temizlik hedefineulaşmak için birbirini tamamlayan işlerdir. Halı süpürme işlemi halı yıkama işleminden önce de yapılır sonrada yapılır. Halı yıkama makinaları , profesyonel tip , ısıtıcılı, buharlı olan halı yıkama makinaları ve süpürme özellikli halı yıkama makinaları olarak endüstriyel kullanımdaki halı yıkama makinaları olarak sayabiliriz. Sert zemin ovma ve yıkama makinaları olarak adlandırılan grupta halı yıkama makinası olarak sayabilmek mümkündür .

Biz bu yazımızda süpürücü özellikli halı yıkama makinalarını incelemeye çalışacağız. Halı süpürme ve halı ,koltuk yıkama işlemini bir arada yapabilirler.Evlerde kullanılan halı koltuk yıkama makinaları ev tipi halı yıkama makinası olarak adlandırılır.

Bu grup halı yıkama makinaları , süpürme özelliği olması açısından çok yönlü makinalardır. Ana özellikleri kirli su tank kapasitesi, temiz su tank kapasitesi, vakum motoru gücü,vakum motoru sayısı, , su motoru gücü ve su motoru karakteri,kirli su kazanının krom çelik ya da plastik olması gibi kriterler altında incelenebilir.

50 litre kazan kapasiteli halı yıkama makinası modelinde tek vakum moru kullanılmaktadır.

60 litre kazan kapasiteli halı yıkama makinası modelinde iki adet vakum motoru kullanılmaktadır.

75 litre kazan kapasiteli olan halı yıkama makinası modelinde üç adet vakum motoru bulunmaktadır.

Kullanılan vakum motorları , çift fanlı ,by-pass lı vakum motorlarıdır.