Jetonlu (1 tl ile çalışan) Yıkama Makinaları Modelleri

/ / EXPO100, EXPO60, EXPO60SS, HD 200, HD 250, HP 130, HP 250, HP 250 SS, HP 300, HP 400, HP 500, HP100, HP150, HP200, IHD250, IHP 150, IHP 200, IHP 250, IHP 250 SS, Jetonlu Yıkama Makinaları, PPF2, PPF3, PPF4
Blog Görseli

Türkiye’de benzin istasyonları, akaryakıt dağıtım şirketleri ve kendi imkanları ile en iyi hizmeti sunmaktadırlar. Benzin istasyonlarına gelen müşteriler akaryakıt alımı dışında bazı benzin istasyonlarının lokanta ve kahvaltı salonlarından da faydalanmaktadır. Oto yıkama, her akaryakıt işletmesinde vazgeçilmez bir hizmet olmuştur. İyi hizmet veren her benzin istasyonunda benzin alan müşteriler aynı zamanda oto yıkama içinde gelmektedir.

Benzin istasyonları açısından bakacak olursak eğer istasyonda, oto yıkama yapan bir personel bulundurmalıdırlar. Yoğunluğu fazla olan benzin istasyonlarında bu araç sayısı arttığında oto yıkama makinası ve personel ilave edilmektedir.

Teknolojinin hızla ilerlemesi ile bütün sektörlerde maliyette iyileştirmeyi sağlamış özelikle personel ihtiyacını zamanla minimuma indirmiştir. Gıda işletmelerinde self servis uygulaması gibi şuanda birçok benzin istasyonunda jetonlu servis oto yıkama hizmeti hızla yayılmaya başlamıştır.

Self servis oto yıkama makinaları, madeni para veya jetonla belirlenen süre ile çalışan oto temizlik makinalarıdır. Piyasada jetonlu yıkama makinaları olarak da adlandırılır. Şu anda en çok kullanılan madeni para 1¨ olduğundan istenirse 1 ¨ veya istenirse de jetonlu yıkama yapılabilme imkanı sunar. Tanımlanan madeni para veya jeton dışında yıkama yapmaz, sahte parayı tanır. Self servis yıkama makinalarında süre ayarı tamamen işletme sahibinin belirlediği süreye dayanmaktadır. Kronometre sayesinde yıkama yapan kişi jetonlu yıkama makinasında ne kadar süre temizleme yapabileceğini görebilir.

Üç çeşit self servis oto yıkama makinaları vardır;

Jetonlu oto yıkama makinası ( 1 tl ile çalışan oto yıkama makinası)
Jetonlu oto süpürme makinası ( tl ile çalışan oto süpürme makinası)
Jetonlu oto köpük makinası (1 tl ile çalışan oto köpük makinası)
Self servis oto yıkama makinaları benzin istasyonları dışında, otoparklarda, oto servislerde kullanılmaktadır.