Koltuk Yıkama Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

/ / C20, C90, EWD501, EWD602, EWD753, Genel, ISW 2800 S, ISW2800, ISW4000

Koltuk Yıkama Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Leke tutan kumaştan yapılmış koltukları satış hileleriyle sanki leke tutmaz koltukmuş gibi satın alabilmek mümkündür. Müşterilerin büyük bir kısmı ise bu durumu koltukları lekelendikten sonra fark etmektedir. Kısa süre içerisinde koltukları kirlenen kullanıcılar, işe yarayacağını umut ederek koltuklarına kimyasal temizleyiciler ile müdahale etmektedirler. Fakat en büyük hatayı burada yapmaktadırlar. Koltuklarına ve kumaşlarına çeşitli müdahalelerde bulunan kullanıcılar, çoğu zaman bilmeden lekelerin komple yerleşmesine neden olmaktadırlar. Bu lekelerin o işlemlerden sonra çıkması artık imkansıza yakındır. Bu bilinçte olmadan yapılacak her türlü işlem olumsuz sonuçlanacağı için profesyonel ekipler tarafından yapılan koltuk yıkamaları sırasında da dikkat edilmesi gereken hususlar vardır:

  • Koltuk yıkanma işlemine girilmeden önce koltuğun türü, kumaşı belirlenmelidir.
  • Kumaşı ve türü belirlenen koltuğun lekeleri ve yıkama yapılacak alanlar öncesinden belirlenir.
  • Belirlenen lekelere daha önceden müdahale edilip edilmediği bilinmelidir.
  • Müdahale görmüş kumaşlara hangi kimyasallar ile müdahale edildiği kesinleştirilmelidir, aksi takdirde kumaş lekeleri geri kusabilir.
  • Elde edilen bilgilere göre lekenin çıkma ihtimali müşterilere bildirilir.
  • En iyi yıkama makineleri ve kimyasalları kullanılmalıdır.

Cleanvac ve DASS ürünleri bu konudaki en büyük yardımcınız olacaktır. Kullanılan makinenin su basıncı dengeli ve vakum gücü kuvvetli olmalıdır, aksi taktirde iyi vakumlama yapılmaz ve sonrasında koltukta oluşacak kusma ihtimali artar. Leke sökücü ve şampuan ise doğaya ve çevreye zarar vermeyen, DASS ürünleri gibi kullanıcıya ve nihai müşteriye zararsız olmalıdır. En iyi ekipman ve en doğru kimyasal seçimi yapıldıktan sonra artık işleme geçilebilir, müşteri bilgilendirmesi tamamen bitmiştir. Bilgilendirilen müşterinin onayı halinde koltuğun hangi yöntem ile yıkanılacağına karar verilir ve uygulama yapılır.