Машини За Перење Теписи

МАШИНИ ЗА ПЕРЕЊЕ ТЕПИСИ

Halı Yıkama Fabrikası Makinaları Tüm Çeşitleri ile Burada

Son yılların en gözde işletmelerden olan halı yıkama tesisi mi kuracaksınız ? Doğru adrestesiniz. Cleanvac halı yıkama makinaları Türkiye ile birlikte tüm dünyada onlarca tesis ile tüm dünyanın halısını yıkıyor. Bütçenize uygun halı yıkama işletmesi kurmak için Cleanvac halı yıkama makinalarından en uygun fiyat seçenekleri ve en ileri teknoloji halı yıkama makinaları ile başlayalım. Sizi hayallerine götürecek bu yolda, doğru halı yıkama makinaları ile başlayın. Yarı yolda halı yıkama işini bırakıp halı yıkama makinası temininde ustalaşmış bir firmadan almak yerine, en başından bu yana halı yıkama makinalarının mühendisliğiyle ustalaşmış firmaları tercih edin. İster bütçenize uygun , uygun fiyatlı başlangıç paketleri ile ister hayallerinizi destekleyen bütçenizle en iyi Cleanvac halı yıkama makinaları ile halı yıkama fabrikanızı kuralım. Siz işinizi en iyi şekilde yapma ile yarışın, halı yıkama makinaları üretimi ve seçimi ile ilgili bizleri vazifelendirin. Karteknik Makina olarak, onlarca memnun müşterimiz arasına katılımınızla, ailemizi büyütmekten mutluluk duyacağız. Cleanvac otomatik halı yıkama makinaları, bilgisayar kontrollü tam otomatik yıkama yazılımı ile otomatik baskı ayarı veya manuel olarak ayarlanabilen baskı ayarları ile her çeşit halıyı devir ayarlı olarak yıkayabilir, uzun ömrüyle bölgenizin en teknolojik halı yıkama tesisinin sahibi olun. İleri mühendislik tecrübelerimizle üretilen Cleanvac otomatik halı yıkama makinaları için görüşelim. Malzeme seçimindeki en ince detayına kadar halı yıkama makinalarımızı anlatalım. Uygun ödeme koşulları ile kendi halı yıkama fabrikası ekipmanlarının sahibi olun. 

Söz konusu halı yıkama fabrikası girişimi olduğunda nerede işletme kurulacağı ve hangi bölgelere hitap edileceği gibi konuların yanında hangi ekipmanların kullanılacağı konusu da oldukça önemlidir. Bu sebeple otomatik halı yıkama makinasından yana fikir birliği oluşturan işletme sahipleri için bütçelendirme konusu haklı olarak düşündürücü bir hal almaktadır.  

Amacı halı yıkama görevini tamamlamak olan halı yıkama makinaları, farklı fırça sayısı ve halı yıkama sırasında yapılması gereken fiziki hareketleri taklit etmelerine göre farklılaştırılmış, gruplandırılmıştır. Her halı yıkama makinası coğrafyanın farklı bölgelerinde kullanılan halılara göre üretilir. Örneğin İran halısı yıkamak için tasarlanan halı yıkama makinasının genişliği 4 metre den daha geniş olmalıdır. Bu halı tipinin oldukça büyük olmasından kaynaklıdır. İzmir gibi şehirleşmenin yüksek olduğu bölgelerde genel olarak kullanılan halılar ise 3 metre genişliği aşmazlar. Bu nedenle daha düşük genişliğe sahip makinalar kullanılabilir. Fırça sayısının ve fırçanın dönüş yönleri ise halı hav aralarına fırça darbelerinin atılması açısından oldukça önemlidir. Halı yıkama makinasına girmeden önce halılar makinanın halı ıslatma havuzunda suyla buluşturularak kir ve lekelerin yumuşatılması amaçlanır. Ayrıca hassas kıllara sahip halıların da sert fırçalardan hasar almaması temel olarak görülebilir. İki farklı yöne döndürülen fırçaların da halının temizlenmesi sırasında büyük bir önem arz ettiği unutulmamalıdır. Halı yıkama makinalarında kullanılan fırçaların dairesel fırça olması ve fırça kıllarının 0.80 mikron çapında olması halıların geneli için uygun sertliği yakalamanızı sağlar. Halı yıkama makinalarında kullanacağınız temizlik kimyasalının da klor içerikli olmayan kostiksiz deterjanlar olması çok önemlidir. Özellikle bazı halı tipleri klor içerikli temizleyicilere karşı çok hassastır. Bu durumda müşterilerinizin halılarına zarar verir güven ve imaj kaybı yaşarsınız. Bunu engellemek adına gerçek anlamda kostik ve diğer yıpratıcı kimyasalların bulunmadığı halı şampuanları tercih edilmelidir. Halı şampuanları amacına uygun olarak üretilen ve halı yapısını göz önünde bulundurarak üretilmiş olması nedeniyle diğer temizleyici kimyasallara göre daha maliyetli olsa da hayat kurtarıcı olabilmektedir. Halı yıkama makinasında kullanılabilecek en doğru halı şampuanı Dasscalibur ağır hizmet halı şampuanıdır.

küçük ve büyük halı yıkama tesisi farkları

Yeni yatırımcı halı yıkama işletmesini iki ölçekte kurabilir. Yeni kurulacak halı yıkama işletmelerinde iki başlangıç da yanlış olmayacaktır. Yatırımcı halı yıkama fabrikası kurulumuna ya da halı yıkama işine girmeyi düşündüğünde, ben küçük bir yatırım ile başlayıp işi öğrenip daha sonra artan talep ve iş yoğunluğuna bağlı olarak makine yatırımımı artıracağım diyebilir. Bu tip bir başlangıç için manuel halı fırçalama makinası (ki buna elle halı yıkama makinası da diyorlar meçte de ) denir. Tamamlayıcı ürün olarakta iyi performans gösteren bir halı sıkma makinası satın alarak kısa sürede gelir getiren işini kurmuş olabilir. Diğer bir yatırım şekli ise komple halı yıkama tesisi makinaları alarak yatırıma başlamaktır. Küçük yatırım ve büyük yatırım arasında elbette ki rakamsal farklılıklar vardır. Bugün ağır hizmet verebilen en kaliteli halı sıkma makinası ile yine ağır koşullarda hizmet verebilecek halı fırçalama makinası yatırımı 20.000 Türk Lirası civarıdır. Tam otomatik halı yıkama makinası ile başlamayı düşünmek elbetteki yatırımcıya çok zaman kazandıracak, rekabet gücünü artıracak, personele dayalı yıkama kalitesi stresinden kurtulacaktır. Otomatik halı yıkama makinasını da içinde bulunduran halı yıkama fabrikası makinaları şunlardan oluşmaktadır; tam otomatik halı yıkama makinesi, amortisörlü halı sıkma makinası, halı toz alma makinası, hava alma ve paketleme makinası, nem alma ve kurutma makinesi. Küçük yatırım tutarı ile halı yıkama tesisi kuran yatırımcı hem halı yıkama işleminde hem halı toplama işleminde mücadele edecektir. İyi tarafı ilk yatırım tutarının düşük olması, biz zat halıyı yıkayarak halı tül ve şekillerine göre halı yıkama tecrübesinin artması, İşi mutfakta öğrenerek müşteri memnuniyetini etkileyen kriterlere hakim olması sağlanacaktır. Tam otomatik halı yıkama makinesi ve yardımcı ekipmanları ile halı yıkama tesisi kurulumu yapan yatırımcı ise halının nasıl yıkanacak konusunda bir mücadeleye gerek kalmadan makinalar, gerek halı toz alma makinası, Gerek halı hava alma ve paketleme makinası, gerek halı kurutma odası makinası işi öğrenmek için zaman kaybetmesine gerek kalmadan hizmeti en yüksek standartlarda elde etmesini sağlayacaktır..

Halı sıkma makinaları bir halı yıkama tesisinin olmazsa olmazlarındandır. Çünkü halı yıkama işleminde süreci %80 oranında azaltmakta, iş yükü ve maliyetleri neredeyse diplemektedir. Bunun temel açıklaması ise fabrikaya getirilen halının sulu yıkama ve fırçalamasının ardından kuruması için asılması gerekliliğidir. Asma işleminde içerisinde emilen suyun dışarı atılması insan gücü ile sınırlıdır. Gelberi yaparak halıdan uzaklaştırılan su miktarı halı sıkma makinasına göre çok daha düşük seviyededir. Eskiden evlerimizin bahçe veya teraslarında yıkanan halıların ne kadar uzun sürede kuruduğunu ve günün tozuna yeniden maruz kaldığını hatırlarsınız. Halı sıkma makinaları maruz kalınan zahmet ve temizlenen halının yeniden kir ve toz ile baş başa kalmasını engellemek için tasarlanmış ve endüstrinin can yoldaşı olmuştur.

Küçük ve büyük halı yıkama tesislerinin arasındaki farklar kısmında da bahsettiğimiz üzere yeni başlayan halı yıkama işletmelerine tam olarak uygun seçeneklerden biri halı fırçalama makinalarıdır. Bu makinalar otomatik halı yıkama makinalarına göre 1:12 ölçek daha küçüktür. Halı fırçalama makinalarında genellikle tek fırça bulunur. İstek üzerine üretilebilen çift fırçalı halı fırçalama makinaları tarafımızca tasarlanmış ve büyük ilgi görmüştür. Beton zeminde rahatlıkla yıkanabilen halılar fırçalanmalıdır. Fırçalama işlemi geçmişten de hatırlayabileceğimiz gibi el ile yapıldığında çok uzun süre alan ve oldukça da zahmetli bir işlemdir. Halı fırçalama makinaları sizi bu zahmetten kurtararak fırçalamanın kolaylaştırılması ve gerçekçi etki bırakarak halı hav aralarında birikmiş kıl,ölü deri ve böcek kalıntılarını dışarıya atmanın en doğru yoludur.  

Hepimiz hatırlıyoruz ki annelerimiz ipe veya balkon demirine serdikleri halıları sopa yardımıyla bir güzel döverlerdi. Buna bazıları stres atma yöntemi, bazıları da temizlik ihtiyacı derdi. Genellikle bu işlemi halı yıkama yapmadan hemen önce yapan annelerimizin bir bildiği vardı. Bu bilginin temelinde yıkama sırasında yaptığı fırçalamanın yetersizliğini hissetmesi ve suyun kiri dışarı çıkarmak yerine halı hav arasına yapışmasını sağlıyor olması vardı. El gücü ile fırçalama yapılan halılar görünürde temiz görünse de aslında içinde mikrop yuvasından başka bir şey değildi. Gelişen endüstrinin ihtiyacı da tam olarak buydu. Annelerimizden alınan ilhamla geliştirilern halı çırpma makinaları elektrik motorundan aldığı güçle dönen dövme kollarıyla çalışan basit teknik makinalardır. Teknik amacı dövücünün dönerek etrafında temas ettiği her malzemeye yüksek oranda sarsıntı yaşatmaktır. Bu sarsıntı toz ve yapışmamış olan diğer kirlerin yüzeyden ayrılmasını sağlamakta insan gücünden 100 kat daha etkilidir. Bu makinalarda çırpılan / dövülen halının halı yıkama makinalarında yıkanması ile kökten uca derinlemesine temizlik sağlanır. daha uzun süre temiz kalan halılar müşteri memnuniyetini sağlamak konusunda oldukça iyidir.

Halıların yıkanması ve kurutulması ardından müşteriye yeniden teslim edilmesinden hemen önce uygulanması gereken bir işlem daha vardır. Kalite kontrol. Kalite kontrol uygulanan işlemin doğru sonuç verip vermediğinin kontrol edilmesiyle ilgilidir. Bu aşamada bir işlem daha yapılır. Bu işlemin adı ise hav alma ve paketlemedir. Hav alma, yüzeye çıkarılan, veya halıdan yıprandığı için kopma aşamasına gelen kıl veya havların toplanması amacını taşır. Otomatikleşme anlamında büyük kolaylık sağlayan halı hav alma ve paketleme makinaları işçilik maliyetlerini büyük oranda azaltarak karlılık düzeyini arttırır. Gözle kontrol yeterli olmamakla birlikte makina santim atlamaksızın halı yüzeyine birikmiş tüm havları toplayarak paketler. 

Halı sıkma makinasından çıkan halıların hızlı kurutularak bakteri üremesinin önüne geçilmek isteniyorsa uygulanacak en doğru çözüm kurutma odası kurmaktır. Kurutma odaları nem alma makinaları le 45 derece sıcaklıkta buharlaştırılan halı üzerindeki nemin toplanması mantığıyla çalışır.  Halı kurutma makinaları standart kurutma işlemine göre %70 daha hızlı kuruma sağlar. Ayrıca yağışlı havalarda halılar standart askı yöntemi ile normalde kuruma süresinden 2 kat daha geç kurumaktadır. İşletmenizin gelir düzeyini yükseltmek için ihtiyaç duyacağınız halı kurutma makinalarına yardımcı olmak üzere hazır bekleyen temsilcilerimizle görüşerek sahip olabilirsiniz.