Tambur Tipi Halı Sıkma Makinaları İle Boru Tipi Halı Sıkma Makinaları

/ / Halı Sıkma Makinaları, Yorgan Battaniye Yıkama Makinaları
Blog Görseli

Tambur tipi halı sıkma makinaları , eski yıllarda alım gücü yüksek halı yıkama firmaları tarafından kullanılmakta idi. Satınalma maliyetleri, çok yer kaplamaları, bu tip halı sıkma makinaları içerisinde halının sıkılma işleminin hem halı yönünden , hem kullanıcı yönünden risk taşıması nedeni ile pek yaygınlaşamadı. Halı sıkma işlemi ,halı yıkama işletmelerinden en az belki de daha daha fazla önem taşımaktadır. Tambur tipi halı sıkma makinası yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı sektörün önünü tıkamış durumda idi.

Oysa boru tipi halı sıkma makinaları , öncelikle sıkma işine çalışma prensibi çok uygun olduğundan , satınalma maliyetlerinin geniş bir yelpaze sunmasından dolayı çok yaygınlaşmıştır. Elbette her ürün yapılan teknik seçimler nedeniyle bir maliyet çıkarır ortaya . Halı sıkma makinası fiyatları üretim aşamasında yapılan seçimlerle şekillenir.

Halı sıkma makinası imalatında kullanılan tambur krom kalitesi, tambur krom kalınlığı , kullanılan rulman sayısı ve kalitesi, dış yatak malzemesi ve kalınlığı, kapak teknolojileri, pano teknolojileri, kullanılan teker seçimleri gibi kriterler halı sıkma makinaları fiyatları üzerinde etkili rol oynar. Elbette halı sıkma makinası fiyatları üzerinde üretici firmanın satış sonrası hizmet kaygısına göre yansıyan hizmet maliyetleri de olacaktır.

Kazan tipi halı sıkma makinaları çok yaygın olmamakla beraber, halen işletmelerde , çok geniş cami halılarının sıkılmasında , battaniye ve yorgan sıkma makinası olaraktercih edilebilmektedir.