Yer Temizleme Makinası Nasıl Kullanılır ?

/ / Binilebilir Zemin Temizleme Makinaları, Yer Yıkama Makinaları
Blog Görseli

Yer temizleme makinası, mermer ve türevi zeminleri su ve deterjan yardımıyla fırçalama ile temizleme yöntemini kullanır. Kiri örtmek yerinde tamamiyle ortadan kaldıran zemin temizlik makinalari kullanışlıdır. Avm, okul,sağlık ocağı ve hastaneler, açık alanlar, toplanma noktaları gibi alanların mermer, granit gibi yüzeylerin hızlı bir şekilde yıkanıp fırçalanıp kurutulması amacıyla geliştirilmiştir.

KULLANIM NASIL YAPILMALIDIR?

Makine ile birlikte gönderilmiş olan fırçayı alınız. Bir kişi yardımıyla tutma kolundan aşağıya doğru bastırarak makineyi kaldırınız. Fırçayı motorun önündeki yatağa oturtarak sola doğru çevirerek takınız ve makineyi yine düz konuma gitiriniz. Mavi renk ile belirtilen temiz su kapağınız açınız. Ardından yeteri kadar su ve köpürmeyen deterjan ilave ediniz. Makineyi çalıştırmadan önce şarjının tam olduğundan emin olunuz. Makinenin arka yüzeyinde sağ tarafta bulunan pedalıın üzerine basarak sağa doğru ittiriniz. Pedal yukarı doğru hareket etmesiyle birlikte fırça zemine temas haline geçecektir.Temizlenecek zeminin çeşiti ve kirlilik derecesine göre makinenin arkasında bulunan su vanasını açınız. Makinenin panosunda bulunan fırça motoru butonuna basarak fırçanın dönmesini sağlamış olacaksınız. Artık temizleme işlemine başlayabilirsiniz.
Hem yıkama hem de vakumlama yapmak istiyor iseniz makinenin arka kısmında bulunan aparat kaldırma kolunu aşağıya çekerek vaumlama aparatının zemine yaklaşmasını sağlayınız. Ardından panoda bulunan vakumlama motorunu açarak aynı anda yıkama, fırçalama vakumlama ve kurutma işlemlerini gerçekleştirmiş olursunuz.
Temizleme işlemi bittiğinde su vanasını ve fırça motorunu kapatarak zeminde kalan sıvıyı emdiriniz. Böylelikle olası kazaları engellemiş olursunuz. Ardından vakum motorunu kapatarak zemin temizlik makinası nı kapatabilirsiniz. fırça ve vakum aparatı kaldırma kolunu eski konumlarına getirerek zeminden uzaklaştırmanız taşıma açısından rahatlamasına neden olacaktır. En son işlem olarak makineyi hasar ve zarar görmeyecek bir yere park ediniz. İşte bu kadar kolay !