Sıkça Sorulan Sorular - Cleanvac Sanayi Tipi Temizlik Makinaları

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Genellikle halı yıkama tesislerinde kullanılmaktadır.

Otomatik halı yıkama makinası seçimi yapmadan önce yıkamak istediğiniz halıların cinsine, dokunuşuna göre fırça uzunluğu, fırça baskısı, fırça devri, halı fırça kalınlığı ve halı şampuanı özelliklerine dikkat etmeniz gerekmektedir.

İkinci el halı yıkama makinası alırken yıkamak istediğiniz halıların boyutuna uygun halı yıkama makinası seçmeniz gerekmektedir. İşinize uygun halı yıkama makinası seçimi yapmak paradan ve zamandan çok büyük avantajlar sağladığından son derece önemlidir. İkinci el halı yıkama makinaları fiyatları da genellikle motor devri ve fırça devrine göre değişmektedir.

Raylı otomatik halı yıkama makinaları ilk önce su ile halıyı ıslatarak tam otomatik sistem ile deterjan verip yıkar ve ardından durular. Tam otomatik raylı sistem halı yıkama makinalarında fırçalama işlemi fazla yapıldığından halı yıkama kalitesi çok iyi olmaktadır. Tam otomatik halı yıkama makinalarında fırça ayarı da manuel olduğundan istenilen baskıda halı yıkanabilmektedir.

Fabrikalarda ve halı yıkama tesisleri gibi halı yıkama işleminin etkin bir şekilde gerçekleştirilmesi gereken yerlerde özel vakumlayıcı makinalar ve emiş gücü hızlı makinalar kullanılması gerektiğinden genellikle sanayi tipi halı yıkama makinaları kullanılmaktadır. Sanayi tipi halı yıkama makinaları vakum gücünün kuvvetli olmasından dolayı halının derinliklerine inerek tüm bakteri toz ve kalıntılardan halının arındırılmasını sağlamaktadır.

Yol süpürme araçları genellikle büyük yerleşim yerlerinde sokak ve caddeleri çöp ve benzeri kirleri vakumlayarak arındıran temizlik makinaları olup sokak süpürgeleri olarak da bilinmektedir.

Sokak süpürme araçları ekipmanları; kenar süpürme işlemi yapan sağ ve sol fırçalar, tercihe göre alt fırçalama, ilave köpük tankı ya da basınçlı yıkama makinası, kaldırım üstlerini süpürmek için harici gezer hortum sayılabilir.

Yol süpürme araçları yollardaki ve genellikle kaldırım kenarlarındaki pislikleri önce ıslatarak yumuşatıp daha sonra da güçlü vakum ile çöpleri toplayarak hızlı ve hijyenik temizlik sağlamaktadır.

Halılar halı toz alma makinasına ters yüzeyden yerleştirilir. Halı tpz alma makinası halının ön yüzeyine dakikada 1200 vuruş, arka yüzeyine ise 600 vuruş yaparak titreştirir. Halı toz emme ünitesi tozları güçlü vakumu sayesinde toz torbasına aktarır ve bunun sayesinde halı yıkanmaya hazır hale gelir ve kolay ve daha temiz yıkanma işlemi gerçekleştirilir.

Sanayi tipi temizlik makinaları evlerde ve işletmelerde temizlik amaçlı kullanılan makinalardır. Sanayi tipi temizlik makinaları; sanayi tipi süpürgeler, zemin temizleme makinaları, tam otomatik halı yıkama makinaları, oto yıkama makinaları gibi işletmelerin kullanımına uygun olarak üretilen temizlik makinalarıdır.

Golf arabaları genellikle golf sahaları, oteller, tatil köyleri, hastaneler, hava alanları ve fabrika içi açık alanlarda yaygın olarak yük taşıma ya da insan taşıma amaçlı kullanılmaktadır.

Hastaneler gibi hijyenik ve sessiz temizliğin gerekli olduğu yerlerde ses desibelinin çok düşük olmasından dolayı tek motolru, iki motorlu ya da üç motorlu sanayi tipi süpürgeler tercih edilmelidir.

Zemin temizleme makinaları genellikle otel, restoran, belediyeler ve askeriyeler gibi geniş alan temizliğin yapıldığı yerlerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Zemin temizleme makinası almadan önce makinayı kullanacağınız yere karar vermelisiniz. Zemin temizleme makinası kullanacağınız ortama uygun olması size hem zamandan tasarruf sağlayacak hem de işinizi daha kolay yapmanızı sağlayacaktır. Zemin temizleme makinaları fiyatları da makinanın boyutu, motor gücü ve fırça gücü gibi özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.

Cami süpürgeleri halı ile kaplı geniş alanların temizliği için üreitlmiş halıdöver fırçalı sanayi tipi süpürgelerdir. Cami süpürgeleri halı ile kaplı alanlar olan otellerde, mescitlerde ve anaokullarında da kullanılmaktadır.

Evlerde kullanılan buharlı yıkama makinalarının bir kısmı ile sadece buhar püskürterek temizlik yapıldığı gibi vakumlama yoluyla da temizlik yapılabilmektedir. Yüksek vakum gücüyle lekeler yüzeyden alınmakta olup daha yüksek basınçla püskürtme işlemi gerçekleşir ve böylece lekeler de sökülmüş olur.

Yaygın olarak oto yıkama tesislerinde kullanılan basınçlı oto yıkama makinaları evlerde teras temizliğinde ve camilerde avlu temizliğinde de kullanılmaktadır. Ayrıca basınçlı oto yıkama makinaları gemilerde boya sökme işlemlerinde ve fabrikalarda büyük yağ tanklarının temizliğinde kullanılabilmektedir.

Halı sıkma makinası almadan önce makinanın servis ağının yaygın olmasına, rumanlarının gresörlüklü olmasına, iç tanburunun yekpare ve kalınlığının en az 3 mm olmasına ve kumanda panelinin makinadan bağımsız olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca halı sıkma makinası termik kondaktörlü olmalı ve tekerlekleri kaliteli olmalıdır. Halı sıkma makinasının minimum ağırlığı minimum 500 kg olmalı ve makina devri yüksek olmalıdır.

Halı sıkma makinaları yıkanan halının sıkılarak halıların daha kısa sürde kurumasını sağlayan makinalar olup halıyı % 98 oranında kurutur.

Halı sıkma makinasının kumanda paneli makinadan bağımsız olmalı ve içerisinde termik kondaktör olması gerekmektedir.