Binicili veya İticili Zemin Yıkama Makinaları | Cleanvac

ZEMİN TEMİZLEME YER YIKAMA MAKİNALARI

Zemin Yıkama Makinası

Yerküre çok büyük ve yaşasın ki yerçekimi var. Bizi dünyaya vağlayan yer çekimi kuvveti zeminlerimizdeki kirlenmenin de önemli aktörlerinden midir ? Ne dersiniz ? Yerdir, kirlenir. Cleanvac zemin temizleme makinası ile temizlenir sloganı çok tanıdık geldi ise, söylemedik sayalım mı ?

Zemin temizlik makinası temelde toz ile mücadele eder. Toz ise kuru halde havanın geçtiği her yerden geçebilir. Cleanvac sweeperlar, sokak süpürme araçları aracılığı ile toz ile mücadele ederiz. Kalıcı tozsuzlaşmanın ilk adımı süpürme, kalıcı adımı ise su ile temizliktir. Suya tutunan toz hava sirkülasyonu ile çıkamaz, suyun içinde çökerek ortamdan büyük başarı ile alınır. Bunun için de zemin temizleme makinası ya da yer yıkama makinaları da denen sanayi tip temizlik makinalarına ihtiyaç duyarız. Zemin yıkama makinası, elektrikli zemin yıkama makinaları ki başlangıç ürünümüz Cleanvac ESC42'dir. Akülü zemin yıkama makinaları olarak, elektrik motorlarının beslenme şekline göre iki gruba ayrılabilir. Cleanvac zemin yıkama makinaları, kirli - temiz su kapasitesine göre, iticili olup olmamasına göre de gruplandırılır. Binicili zemin yıkama otomatı, iticili zemin yıkama otomatı, işletmelerin büyüklüğüne göre ayrı ayrı değerlendirilerek tercih yapılavilir. Cleanvac B12001 binicili yıkama makinalarının hali hazırda en yüksek kapasiteli olanıdır. İşletmelerde ihtiyaç duyulan Cleanvac zemin yıkama makinalarından biri mutlaka sizin için...

Geniş zemine sahip hemen her yerde ihtiyaç duyulan bu makinalar zamandan, su ve deterjandan, insan gücünden tasarruf sağlar. Güç ve özellikleri bakımından model farkı taşıyan ürünlerimiz binilebilir, akülü ve elektrikli olmak üzere birden fazla kategoride değerlendirilir. Temizleme arabası olarak da anılan zemin yıkama makinasıdır. Yer yıkama makinesi temizleme, zemin yıkama için size en uygun makinayı seçmek üzere 0(232) 433 55 65 numaralı müşteri danışma hattı üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Yer yıkama makinası, kurumların ve işletmelerin zeminlerinin temizlenmesi ihtiyaçlarında kullanılan yer yıkama makinalarıdır. Elektrikli yer yıkama makinası, akülü yer yıkama makinası ve binicili yer yıkama makinesi olarak 3 grupta toplanır.

Elektrikli yer yıkama ve zemin temizlik makinası kullanımı, temizlik makinasının arkasında bulunan kablo nedeni ile akülü zemin temizlik makinası kullanımına göre biraz daha zahmetlidir. Fakat fiyat olarak elektrikli yer temizleme makinaları, akülü zemin temizleme makinalarına göre daha uygun fiyatlıdır. Yaya trafiğinin yoğun olduğu alanlar ve kablolu temizlik makinasının kullanımının zahmetli olduğu alanlarda zeminlerinin temizlenmesi ve yıkanması amacıyla üretilmiş olan akülü yer yıkama makineleri, kullanıcılara temizlik hizmetlerinde büyük kolaylık sağlar.

Akülü zemin temizlik makinaları, elektrikli ve kablolu yer yıkama makinalarına göre fiyat olarak daha pahalıdır. Bu fiyat farkı akülü temizlik makinalarında kullanılan jel akülerden kaynaklanır. Elektrikli yer yıkama makinasına göre daha pratik ve daha kolay kullanım imkanı sağlar. Özellikle okul, hastane, fabrika, alışveriş merkezi, market gibi yerlerin zemin temizliğinde tercih edilen yer yıkama makinasıdır.

AÇIKLAMA

* Makineninizin elektrik aksamı, fırça motorları, vakum motorları ve elektrik tesisatı 220-240 volttur. (Akülü modellerde 24 Volttur.)
* Fırçayı (su takımını) susuz kullanmayınız.
* Belirli aralıklarla temiz su tankı ve kirli su tankı içindeki filtreleri dikkatlice ve mutlaka temizleyiniz.
* Kirli su tankı dolduğunda su boşaltma hortumundan boşaltmayı ihmal etmeyiniz.
* Kirli su tankı doluluk seviyesi içindeki filtreye gelmeden boşaltılmalıdır. Aksi halde ciddi arızalara neden olacaktır.
* Köpük yapmayan deterjan ve kimyasallar kullanmalısınız.
* Açma / kapama işlemini fırça motorunu fırça zemine inmişken yapınız. Aksi halde fırça yerinden çıkacaktır.
* Herhangi bir arıza yapması durumunda ya da bakım esnasında fişi prizde takılı halde bırakmayınız. Bu konuda dikkat ediniz. (Akülü modellerde akü kutup başlarını çıkartınız.)
* Makineyi işiniz bittiğinde temizleyiniz. Su tankında su bırakmayınız.
* Makine ile insan ve hayvan sağlığına zararlı kimyasallar çekmeyiniz.
* Zemin yıkama makinasının şarjı dolmadan şarjdan çekmeyiniz.
* Makinenizin şarjı bitmeden şarza takmayınız.
* Makineyi şarj dolu iken kullanınız. (Akülü modellerde)

Kirli zeminlerden kurtulmak için zemin temizlik yöntemleri belki saymakla bitmez. Klasik, eski ve hijyenik olmayan , paspasla temizlik her geçen gün ihtiyacı karşılayamaz duruma gelmiştir. Kalabalıklaşan toplu yaşam alanları. Öne çıkan hijyen mecburiyeti. Kirin paspasla %15 i alınabiliyor olması . Kir yüzeyden alınmıyor. Yüzeye yayılıyor. Kir yüzeyde seyreltilerek görünmesi zorlaştırılıyor. Ve daha da önemlisi, yere sinmiş bakteri virüs ve bilumum mikroplar daha geniş alanlara yayılıyor.
Zemin Yıkanmalı ve kir yüzeyden geri alınmalıdır. Ve mümkünse uygun yeterlilik belgesine sahip deterjanlarla, zemin temizleme dezenfektanları ile dezenfekte edilmelidir. Zemin temizleme makinası , üç görev yapar. Bir, zemine ilaçlı yada saf suyu verir, iki zemine sıvıyı verirken , yüksek güç baskısı ile fırçalama yapar, üç yıkama işleminin ardından, arka kısımdaki su emme aparatı ile , çok güçlü vakum yaparak zemini kirden sudan arınmış olarak tertemiz yapar. Zemininiz artık daha geç kirlenecek. Zemininiz , üzerindeki toz toprak üzerine basıldıkça aşınmaktan kurtulacak. Zemininiz artık kirden , mikroplardan ve bakterilerden arınmış olarak Bir yerdeki kir bir yere taşınmayacak.
Zeminlerde zemin temizleme makinaları kullanılması durumunda , temizlik periyodu uzayacak ve işçilikten ciddi tasarruflar sağlanacaktır. kısa sürede , tek personel ile kalıcı , hijyenik dünya standartlarında temizliğe ulaşılacaktır.

Fabrikalarının zemin temizliğinde , zeminlerin yıkanma işlemi zemin yıkama makinaları ile yapılması öngörülür. fabrika zeminleri çok farklılık gösterir. basınçlı beton zeminli fabrikaların temizliği ile epoksi , mermer, fayans, granit, karotaş gibi zeminlerin temizliği tek bir zemin yıkama ile yapılabilir.
35 litre kirli su 35 litre temiz su kapasiteli makinalardan 250 kirli 250 litre kirli su kapasiteli binicili zemin yıkama makinalarına kadar bitr çok çeşit mevcuttur. Elektrikli zemin yıkama makinaları 220 volt ile çalışır ve kablolu kullanıma sahiptir. Akülü zemin yıkama makinaları şarzlı çalışır .Geniş alanalarda binicili tip zemin yıkama makinası kesintisiz iş elde etmede dah kullanışlıdır. Fabrika zemin yıkama makinası seçerken , alanın toplam metrekaresine, makinanın geçmesi beklenen alanların genişliğine göre seçim yapılmalıdır.
makinanın , önden arkaya doğru uzunluğu , makinanın çalışacağı alandaki dönüş yarıçapını belirler. Eğer katlı bir işletme ya fabrika ise, katlara taşınabilirliği , yük asansörü ölçüsü ile kontrol edilerek satın alma değerlendirilmesi doğru olacaktır.
Cleanvac zemin yıkama makinaları , ağır koşullarda hizmet vermek için tasarlanmış, her türlü zeminde ayarlanabilir fırça baskı ayarı olan ,güçlü ileri tasarım temizlik  makineleridir. Cleanavac markası altında üretilen tüm temizilik makinalarında olduğu gibi, akülü zemin yıkama makinaları, elektrikli zemin yıkama makinaları, binicili zemin yıkama makinaları dar alan yıkama makinaları gibi çok geniş ürün yelpazesinden seçim yapabilirsiniz. Seçim yapmakta zorlanmanız durumunda, müşteri temsilcilerimizden biri ile irtibatlanarak, doğru ürün seçimi ile ilgili fiyat alabilirsiniz. En uygun fiyatlı zemin yıkama makinalarını Karteknik Makina güvencesi ile satın alıp , uzun yılar güven ve yüksek verimle kullanabilirsiniz.

Okullarda ihtiyaç duyulan zemin temizliği özellikle salgın dönemlerinde önem kazanmıştır. Bu ihtiyaçların giderilmesinde geleneksel zemin temizleme yöntemleri yetersiz kalırken özellikle hayata yeni hazırlanan çocuk ve gençlerin zemindeki ıslaklıktan kaynaklanan kayarak düşme ve yaralanma olaylarını yaşamak ciddi bir sorun haline geliyor. Bu sorunun giderilmesi için özellikle ders saatlerinde zemin temizliği yapılmalı, süreç içerisinde de zemindeki nem alınarak kayganlık durumu aşılmalıdır. Zeminin gerçek anlamda temizlenebilmesi için de fırçalanması gereklidir. Aynı zamanda kullanılacak olan zemin temizleme kimyasalı aşırı köpürerek kalıntı bırakmamalı veya solunmasından kaynaklanabilecek hastalıklara sebebiyet vermeyecek formül yapısında bulunmalıdır. Okulların zemin temizliğini yaparken bir diğer sorun ise görevli kişinin zamanını fazlasıyla alarak iş akışının yavaşlamasına neden olur. Bu nedenle okullar ikinci bir temizlik görevlisi istihdam etmek zorunda kalarak bütçelerini daraltmaktadırlar. Okulların zemininin temizlenmesi sırasında kurutma aşamasında paspas çekilmesinin ardından çekçek kullanılarak zemindeki suyun taşınması sağlanmalı ve dışarı atılmalıdır. 

Okullardaki zeminler inşa yılına göre farklılık gösterebilir. Mermer, epoksi, fayans, granit gibi çeşitlerde zeminler bulunabilir. Bu zeminlerin temizlenmesi sırasında öğrenciler dersliklerde eğitim görüyor olmasından kaynaklı olarak tercih edecek olduğunuz temizlik çözümünün oldukça sessiz olması gerekmektedir. Tam da bu aşamada tercih edebileceğiniz okul zemini temizleme makinası Cleanvac Zemin temizleme makinalarından herhangi biri olabilir. Özellikle E3501, E4501 ve E7501 modelleri tam anlamıyla okullar için uygun zemin temizleme çözümlerindendir.

35 litre kirli, 35 litre temiz su kapasitelerinden 250 litre temiz ve kirli su kapasiteli zemin temizleme makinalarına kadar bir çok çeşit mevcuttur. Elektrikli (kablolu) zemin temizleme makinaları modellerimiz 220 Volt elektrik akımı ile çalışır. Akülü modellerimiz ise 24 Volt jel aküler ile beslenerek çalışmaktadır. Geniş alanlar için tercih edilecek zemin temizleme makinalarında binicili modeller tercih edilebilir. Binicili modellerde ise akülü ve dizel motor seçenekleri mevcuttur. Zemin temizleme makinaları ağır şartlarda çalışabilecek şekilde tasarlanmış makinalardır. Her türlü zemin ve baskı ayarında çalışabilmektedir. Yeni teknolojiyle tasarlanmış dış kaplamasıyla estetik duruş sergilerken altında yatan gücü keşfetmek için çalıştırmanız yeterlidir.

YER YIKAMA MAKİNASI NASIL KULLANILIR ?

Makine ile birlikte vermiş olduğumuz fırçayı (çap 43 cm), elinize alınız. Diğer bir kişi iki eliyle tutma kolundan aşağı doğru bastırarak makinenin onunu kaldırtınız. Elinızdek fırçayı, motorun önündeki yatağa yanaştırınız.
Fırçadaki boşluklara paralel olacak şekilde yanaştırıp fırçayı sola doğru çevirerek fırçanın takılmasını sağlayınız. Sonra otomatın önünü yere indiriniz.
Mavi renkteki temiz su tankının kapağını açarak yeteri kadar su ve deterjan ilave ediniz. Deterjan olarak köpürme özelliği olmayan deterjan ve şampuanları mutlaka tercih ediniz.
Makinenizin şarjını çalışmaya başlamadan önce doldurunuz. Sağ ayağınızla makinenin arkasında sağ alttaki pedala bastırarak sağa doğru itiniz. Pedal yukarı doğru kalkacaktır.
Bu şekilde fırçanın aşağı doğru inmesini (yere temas etmesini) sağlayınız. Yerin kirlilik ve zemin cinsine göre makinenin arkasında sol altta bulunan su vanasını açınız.
Makinenin üstünde bulunan (panoda) fırça motoru düğmesine basarak fırçayı çalıştırınız ve makineyi yıkayacağınız yere götürünüz.
Bu şekilde yıkama yapınız.
Hem yıkama hem de vakumlama yapmak istediğinizde yıkama işlemi yapılırken makinenin arkasında üstte ortada bulunan aparat kaldırma kolunu yerinden aşağı doğru çekerek aparatın aşağı inmesini sağlayınız ve vakum motoru düğmesine basınız.
Bu şekilde yıkama yaparken aynı anda vakumlama da yapılmış olur.
Temizlik işiniz bitiğinde su vanasını kapatınız, yerde kalan suyu emdiriniz. Daha sonra vakum motoru düğmesini kapatınız (kırmızı düğme).
Fırça aşağı pozisyonda iken (yerde iken) fırça motoru düğmesini (yeşil düğmeyi) kapatınız Sol ayağınızla fırça kaldırma pedalına aşağıya doğru basarak fırçanın yukarı pozisyonda (havada) kalmasını sağlayınız.
Daha sonra makineyi, hasar ve zarar görmeyecek bir yere park ediniz.

* Makineyi şarj dolu iken kullanınız. (Akülü modellerde)

ZEMİN YIKAMA MAKİNASI NERELERDE KULLANILIR ?

Zemin temizleme makinaları; okullar, fabrikalar, depolar, alışveriş merkezleri, ofisler, hastaneler gibi kısacası tüm kapalı alanlarda ihtiyaç duyulan, rahatlıkla kullanılabilen bir üründür. Yer silme işlemini paspas, bez vs. gibi ürünlerle yapılması, etkili bir temizlik sağlamamakla beraber görevli için de ciddi zaman ve enerji kaybıdır. Temizlik açısından da oldukça yetersiz olduğu aşikardır. Gün içerisinde yerde oluşan kirlerin zemin temizleme makinaları aracılığıyla temizlenmesi hem ortamda bulunan bireylerin moral düzeyi hem de alanın şık ve temiz görünümünün korunması açısından oldukça önemli bir durumdur.

Tüm bu sonuçlar doğrultusunda Cleanvac zemin temizleme makinası ve zemin yıkama makinaları tüm ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi karşılayacaktır.

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER

Kirli ve Temiz Su Tankları Tek Parça Halinde (Yekpare)

- Kirli ve temiz su tanklarının yekpare olması demek, makinanın muadillerine göre daha az yer kaplayarak alan tasarrufu yaratması demektir. Piyasada bulunan muadil makinalarda kirli ve temiz su tankı ayrı ayrı üretilerek bir makina kalıbına oturtulmaya çalışıldığından çok daha fazla alan kaplamaktalar.

Yeni nesil teknoloji ile üretilen zemin temizleme makinaları iki tankı (kirli ve temiz su tankları) tek bir kalıptan imal ederek alan tasarrufu sağlamış ve kompakt makinalar üretmiştir. Aynı litrelerde iki su tankı, seri üretim açısından maaliyeti daha düşük olduğundan size daha iyi bir fiyat politikası ile sunabiliyoruız. Ayrıca %15 e kadar daha küçük tasarımlar elde edebilmekteyiz. Bu sayede zemin yıkama makinalarımız dar alanlarda daha yüksek manevra kabiliyetine sahip olarak işinizi kolaylaştırıyor.

Fırça Çapı

Fırça çapının diğer makinalara göre daha büyük olması daha çok alana nüfuz ederek fırçalama işleminin daha erken bitmesinde etkilidir. Zemin fırçalama makinaları ile muadil makina tiplerinden %10 daha hızlı temizlik sağlayacak, zamandan kazanacaksınız.

Ses Seviyesi (dB)

Zemin temizleme makinalarında kullanılan motor tipi ve motorun montajının yapıldığı alan gibi daha bir çok faktörün etkili olduğu makina çalışma ses seviyesi ile sınıfının en sessiz çalışan zemin yıkama makinası konumundadır. Hastane, kütüphane, okul ve dershane gibi sessizliğin önemli olduğu alanlarda en doğru seçimdir. 

Eğimli veya Kavisli, Düzgün Olmayan Yüzeyler İçin "Rasyonel Fırça" Sistemi

Rasyonel fırça sistemi kullanılmayan zemin yıkama makinalarında çukurlu veya eğimin dengesiz olduğu zeminlerde fırça ilgili alana ulaşamadan temizliğini sürdürecektir. Yeni nesil rasyonel fırça sistemi Türkiye'de ilk ve tek olup eğimli, pürüzlü, kavisli ve düzgün olmayan tüm yüzeylerde fırçanın 360 derece zig-zag hareketleriyle zemindeki tüm noktalara ulaşılmasını hedeflemektedir.

Kendi Kendini İlerleten Zemin Yıkama Makinası

Zemin yıkama makinalarının iticili modellerinde operatörün makinayı ilerletebilmesi için minimum 1-2 kilogramlık ileri yönlü basınç uygulaması gerekmektedir. İşlemin başında fark edilmese de özellikle işlemin ortasında operatörün fiziki olarak yorgunluk hissetmesine neden olmaktadır. Yeni teknoloji geliştirmelerimiz ve ar-ge çalışmalarımız neticesinde fırçanın sürtünmeden elde ettiği kinetik enerjiyi hareket enerjisine çevirip makinanın kendi kendine ileri yönlü hareket etmesi sağlanmıştır. Bu sayede kullanıcı işlemin süresi ne olursa olsun yorgunluk hissetmeyecek ve dinlenme gereksinimi olmadan kısa sürede tamamlayacaktır. 

Kolay Ulaşılabilir , Kolay Temizlenebilir Kirli Su Tankı

Zemin temizleme makinası serimizin arka tarafında bulunan kirli su tahliye hortumundan suyu tahliye edebilir, büyük ve geniş kapaklı yapısı sayesinde kısa sürede makinenizin temizlik ve bakımını yapabilirsiniz.

Zemin temizleme makinası fiyatları hakkında bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çok büyük alana sahip iseniz binicili zemin temizleme makinası modellerimizi sitemizden inceleyebilirsiniz.

KULLANIM SONRASI

* Vakum ve fırça motor çalıştırma anahtarını 0 (sıfır) konumuna getiriniz.
* Makinenin fişini prizden çekiniz.
* Emiş ağzını indirme/kaldırma kolu vasıtasıyla yukarı alınız.
* Kirli ve temiz su depolarını boşalttıktan sonra temiz su ile yıkayınız.
* Emiş ağzını yukarı kaldırınız.
* Kullanım sonrası makineyi temiz ve kuru bir yerde muhafaza ediniz.